Kategoria: Komunikaty

22 września 2023

Nowa platforma z ofertą edukacyjną uczelni

W czerwcu bieżącego roku ruszyła pierwsza odsłona rządowego portalu https://edukacja.gov.pl/  To platforma przekazująca wiedzę na temat oferty edukacyjnej w Polsce. Już na początku września w ramach platformy zostanie uruchomiona kompleksowa wyszukiwarka studiów, umożliwiająca wszystkim uczniom oraz absolwentom szkół ponadpodstawowych poznanie oferty edukacyjnej uczelni.

(więcej…)

22 września 2023

Konkurs ekologiczny „Jestem Eko”

Konkurs ekologiczny „Jestem Eko”, który organizuje Instytut Badań Edukacyjnych. To propozycja przygotowana z myślą o uczniach klas IV-VIII szkół podstawowych. Głównym celem inicjatywy jest kształtowanie świadomości ekologicznej oraz zachęcenie do wdrażania prostych i praktycznych działań chroniących środowisko. Zgłoszenia można przesyłać do 18 października. Patronat nad wydarzeniem objął Minister Edukacji i Nauki.

(więcej…)

18 września 2023

Warsztaty “Koduj z Gigantami. W kr(AI)nie przyszłości”

Już po raz 13. szkoła programowania Giganci Programowania przeprowadza za darmo warsztaty z programowania dla dzieci i młodzieży. Zajęcia dedykowane są grupom dzieci w wieku 7 do 9 i osobno – 10 do 12 roku życia. Dla młodych w wieku 13-18 lat także przygotowane są dostosowane do wieku zajęcia. Warsztaty “Koduj z Gigantami. W kr(AI)nie przyszłości” potrwają do końca września.

(więcej…)

12 września 2023

Zachodniopomorskie RoboCampy – II edycja

Zachęcamy do wzięcia udziału w II edycji bezpłatnych kursów z programowania w postaci warsztatów online dla młodzieży z terenu województwa zachodniopomorskiego organizowanego w ramach projektu „Pomorze Zachodnie – gdzie biznes łączy się  z nauką”. (więcej…)

11 września 2023

Pakiet edukacyjny do filmu „Rotmistrz Pilecki”

W związku  z rozpoczęciem roku szkolnego oraz startem dystrybucji tego znakomitego filmu, przygotowany został kompleksowy pakiet edukacyjny, dzięki któremu, uczniowie będą mogli poszerzyć swoją wiedzę historyczną, a także  patriotyczną.

(więcej…)

6 września 2023

Wykaz zawodów wiedzy, artystycznych i sportowych uwzględnianych w postępowaniu rekrutacyjnym do szkół ponadpodstawowych na rok szkolny 2024/2025 – zgłoszenia

W załączniku znajduje się komunikat skierowany do organizatorów zawodów wiedzy, artystycznych i sportowych działających na terenie szkół województwa zachodniopomorskiego oraz do dyrektorów szkół podstawowych.

Komunikat zawiera informacje na temat zgłaszania konkursów do wykazu zawodów wiedzy, artystycznych i sportowych uwzględnianych w postępowaniu rekrutacyjnym do szkół ponadpodstawowych na rok szkolny 2024/2025.

Załączniki

Komunikat
Data: 2023-09-06, rozmiar: 15 KB
Wniosek o zamieszczenie zawodów
Data: 2023-09-06, rozmiar: 19 KB
1 września 2023

Funkcjonowanie dzieci z celiakią i na dietach eliminacyjnych w placówkach edukacyjnych

Polskie Stowarzyszenie Osób z Celiakią i na Diecie Bezglutenowej jest największą w Polsce organizacją pożytku publicznego wspierającą osoby na diecie bezglutenowej. Celiakię, trwałą nietolerancję glutenu, w naszym kraju ma co najmniej 1% populacji. Choroba dotyka zarówno dzieci jak, i osoby dorosłe. Jedynym lekiem umożliwiającym normalne funkcjonowanie jest przestrzeganie ścisłej diety bezglutenowej przez całe życie. 

(więcej…)

13 lipca 2023

Szczeciński Salon Maturzystów PERSPEKTYWY 2023

Wrześniowy Salon Maturzystów to tradycyjny punkt startowy kampanii rekrutacyjnych. Zapraszamy uczniów klas maturalnych liceów i techników z województwa zachodniopomorskiego do wzięcia udziału w ogólnopolskiej kampanii Salon Maturzystów PERSPEKTYWY 2023, który odbędzie się 6-7 września br. w godzinach 9:00-15:00.

(więcej…)

30 sierpnia 2023

Olimpia – fundusze na hale sportowe i boiska NABÓR 3

Stwórz nowoczesne zaplecze sportowe, które pozwoli na prowadzenie atrakcyjnych zajęć z WF i treningów!

W ramach Programu Olimpia – budowa przyszkolnych hal sportowych samorządy terytorialne mogą uzyskać 70% dofinansowania na budowę:

  • przyszkolnych hal sportowych,
  • boisk wraz z zadaszeniem,
  • zadaszenia na istniejącym boisku,

Założenia Programu Olimpia

Celem Programu Olimpia jest poprawa dostępu do nowoczesnej przyszkolnej infrastruktury sportowej. Ma on za zadanie realizację cywilizacyjnej konieczności poprawy dostępu do infrastruktury sportowej, w szczególności dzieciom. Jednocześnie umożliwi to sportowy rozwój młodzieży oraz aktywność fizyczną osób z pozostałych grup społecznych. Dotacja na dofinansowanie realizacji zadania związanego z budową obiektu sportowego w ramach Programu może wynieść nie więcej niż 70 proc. wydatków związanych z realizacją zadania.

W ramach programu dofinansowaniem mogą być objęte dwa rodzaje zadań:

  • budowa nowego boiska wielofunkcyjnego o wymiarach pola gry od 9 m x 18 m do 20 m x 40 m wraz z zadaszeniem o stałej konstrukcji;
  • budowa zadaszenia o stałej konstrukcji istniejącego boiska wielofunkcyjnego o wymiarach pola gry od 9 m x 18 m do 20 m x 40 m.

Warianty wykonawcze przyszkolnych hal Olimpia

Wśród wariantów wykonawczych hal Olimpia dopuszczalne są:

  • zadaszenie łukowe hali o konstrukcji z drewna klejonego warstwowo z powłoką membranową;
  • zadaszenie łukowe hali o konstrukcji metalowej z powłoką membranową;
  • zadaszenie metalowe o konstrukcji samonośnej.

Na program przeznaczono 2 000 000 000 zł, a realizację zaplanowano na lata 2023-2024 roku.

Nabór wniosków

Wnioski na realizację przyszkolnych hal z Programu Olimpia będzie można składać od 16 do 15 września 2023r. do  Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Nabór odbędzie się na identycznych zasadach jak poprzednie tury.

Szczegółowe informacje

Szczegółowe informacje znajdują się na stronie ministerstwa

W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu:

Anna Lewińska

Kuratorium Oświaty w Szczecinie

Tel. 91 44 27 531

Email: amajchrzak@kuratorium.szczecin.pl

28 sierpnia 2023

Projekt – Szkoła bez ocen

Zachęcamy do wzięcia udziału w Międzynarodowej Konferencji organizowanej przez Fundację  Szkoła bez ocen, wspólnie z Kuratorium Oświaty w Rzeszowie pod patronatem Ministra Edukacji i Nauki. Konferencja jest podsumowaniem realizowanego przez Fundację projektu „Szkoła bez ocen”, którego celem było zainicjowanie ogólnopolskiej dyskusji o ocenianiu w szkołach. (więcej…)