Kategoria: Aktualności

19 stycznia 2022

Zaproszenie na konferencję regionalną „Wsparcie kształcenia i edukacji w ramach programów edukacyjnych Narodowej Agencji Erasmus+ i Europejskiego Korpusu Solidarności”

Kuratorium Oświaty w Szczecinie jako Regionalny Punkt Informacyjny Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji – Narodowej Agencji Erasmus+ i Europejskiego Korpusu Solidarności – zaprasza dyrektorów szkół i placówek oświatowych, zaangażowanych nauczycieli i pedagogów do udziału w  konferencji regionalnej dot. możliwości pozyskania finansowego wsparcia kształcenia w ramach programów edukacyjnych FRSE. (więcej…)

Załączniki

1_PROGRAM_20220128
Data: 2022-01-19, rozmiar: 225 KB
14 stycznia 2022

Ferie zimowe 2022

Od poniedziałku, 17 stycznia br. dzieci i młodzież z pięciu województw rozpoczną zimowy wypoczynek. Jako pierwsi na ferie wyjadą uczniowie z województw: kujawsko-pomorskiego, lubuskiego, małopolskiego, świętokrzyskiego oraz wielkopolskiego. Od 31 stycznia do 13 lutego 2022 r. ferie zimowe będą mieli uczniowie z województwa zachodniopomorskiego, dolnośląskiego, mazowieckiego i opolskiego. 

(więcej…)

12 stycznia 2022

Wyniki Rankingu Liceów i Techników Perspektywy 2022

Na czerwonym tle biały napis Perspektywy. W lewym dolnym rogu złota tarcza oraz tekst Ranking Liceów i Techników Perspektywy 2022.

Serdecznie gratulujemy XIII Liceum Ogólnokształcącemu w Szczecinie zajęcia 3. miejsca w XXIV Ogólnopolskim Rankingu Liceów i Techników Perspektywy 2022. Szczecińska „Trzynastka” od kilkunastu lat zaliczana jest do najlepszych liceów w Polsce i wielokrotnie zdobywała I miejsce. (więcej…)

10 stycznia 2022

Powrót uczniów do nauki stacjonarnej od 10 stycznia 2022 r.

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami 10 stycznia 2022 r. uczniowie wracają do nauki w trybie stacjonarnym. Organizacja pracy w szkołach i placówkach na terenie całego kraju powinna odbywać się w reżimie sanitarnym i przy zachowaniu podstawowych zasad bezpieczeństwa.

(więcej…)

10 stycznia 2022

Informacja Ministerstwa Finansów dotycząca wynagrodzeń

W styczniu br. część pracowników otrzymała niższe wynagrodzenie „na rękę” niż w ubiegłym roku. Było to spowodowane m.in. niepotrzebnie złożonym wnioskiem o rezygnację z ulgi dla klasy średniej lub niepobraniem przez pracodawcę przy zatrudnieniu tzw. formularza PIT-2, który pozwala zastosować kwotę wolną już na etapie zaliczek.

(więcej…)