Kategoria: Aktualności

2 lutego 2023

Otwarcie Hali Sportowej w Zespole Szkół nr 1 im. KEN w Szczecinku

1 lutego 2023r. przy Zespole Szkół nr 1 im. Komisji Edukacji Narodowej w Szczecinku oficjalnie otwarto nowoczesną halę sportową. W uroczystości wzięli udział Poseł na Sejm RP Małgorzata Golińska, Zachodniopomorski Wicekurator Oświaty Bogusław Ogorzałek oraz Starosta Szczecinecki Krzysztof Lis. (więcej…)

31 stycznia 2023

„Nauka dla Ciebie” – konkurs Centrum Nauki Kopernik i Ministerstwa Edukacji i Nauki

Trwa nabór do tegorocznej edycji konkursu „Nauka dla Ciebie”. Aby wziąć udział w przedsięwzięciu, należy utworzyć drużynę składającą się z dwójki nauczycieli oraz 4–5 uczniów szkoły podstawowej. Zadaniem uczestników będzie stworzenie pomysłu na pomoc edukacyjną nawiązującą do przedmiotów przyrodniczych. Organizatorzy czekają na zgłoszenia poprzez formularz zgłoszeniowy do 27 lutego.(więcej…)

27 stycznia 2023

Kolejne laptopy dla uczniów z gminy Banie

W ramach projektu rządowego „Granty PPGR”, kolejne dzieci i wnuki byłych pracowników PGR z gminy Banie w piątek 27 stycznia br., otrzymały z rąk Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty Katarzyny Koszewskiej oraz Wójta Gminy Banie Arkadiusza Augustyniaka – laptopy i komputery stacjonarne. (więcej…)

26 stycznia 2023

Komunikat w sprawie elektronicznej skrzynki podawczej na platformie ePUAP

Przypominamy, że zgodnie z ustawą z dnia 17 lutego 2005 roku „o informatyzacji działalności podmiotów realizujących zadania publiczne”, podmioty te (w tym między innymi szkoły, przedszkola i inne placówki), zobowiązane są do posiadania elektronicznej skrzynki podawczej na Elektronicznej Platformie Usług Administracji Publicznej (ePUAP). (więcej…)

26 stycznia 2023

Międzynarodowe Badanie Wyników Nauczania Matematyki i Nauk Przyrodniczych w szkołach podstawowych (TIMSS 2023)

Instytut Badań Edukacyjnych, na zlecenie Ministerstwa Edukacji i Nauki, przystąpił do realizacji Międzynarodowego Badania Wyników Nauczania Matematyki i Nauk Przyrodniczych – TIMSS (Trends in International Mathematics and Science Study). Badanie rozpocznie się w kwietniu a zakończy w czerwcu 2023 roku. Obejmie 150 szkół podstawowych z terenu całego kraju, dobranych w wyniku losowania. (więcej…)

25 stycznia 2023

Granty PPGR w Szkole Podstawowej w Swobnicy

53 laptopy oraz 2 komputery stacjonarne wraz z akcesoriami Zachodniopomorski Wicekurator Oświaty Jerzy Sołtysiak przekazał dziś dzieciom i młodzieży ze Swobnicy, Baniewic, Górnowa oraz Dłuska Gryfińskiego wraz z wójtem Gminy Banie Arkadiuszem Augustyniakiem. (więcej…)

25 stycznia 2023

Laptopy dla 4-klasistów szkół podstawowych – równe szanse dla uczniów

Nie wszyscy uczniowie mają równy dostęp do sprzętu komputerowego – pokazały to pandemia COVID-19 i nauka zdalna. Rząd rozwiązuje ten problem i już jesienią do 370 tysięcy 4-klasistów trafią nowe laptopy. Na ten cel zostanie przekazanych 760 milionów złotych. Inwestycja będzie korzystna zarówno dla uczniów, jak i nauczycieli. 4 klasa szkoły podstawowej to początek nauki (więcej…)