Kategoria: Aktualności

29 września 2023

Rozpoczęcie roku akademickiego na ZUT w Szczecinie

W piątek 29 września br. odbyła się uroczysta inauguracja roku akademickiego na Zachodniopomorskim Uniwersytecie Technologicznym w Szczecinie, w której udział wziął Jerzy Sołtysiak – Zachodniopomorski Wicekurator Oświaty, gdzie odczytał list Ministra Edukacji i Nauki – Przemysława Czarnka.

(więcej…)

29 września 2023

III Ogólnopolski Konkurs Retoryczny

Kuratorium Oświaty w Lublinie, Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II w Lublinie, Lubelskie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli, Centrum Jana Pawła II w Lublinie oraz Zachodniopomorski Kurator Oświaty Katarzyna Koszewska zapraszają uczniów klas IV-VIII szkół podstawowych do udziału w III Ogólnopolskim Konkursie Retorycznym. Honorowym patronatem objął wydarzenie Minister Edukacji i Nauki. Dyrektorze, nie czekaj, zgłoś swoją szkołę! (więcej…)

28 września 2023

„Oda do Wolności” – konkurs na piosenkę

Konkurs Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty i Wojewody Zachodniopomorskiego pt. „Oda do wolności” kierowany jest do uczniów klas VI-VIII szkół podstawowych i uczniów szkół ponadpodstawowych województwa zachodniopomorskiego. Zadaniem jest przygotowanie utworu słowno-muzycznego – piosenki o tematyce niepodległościowej, spełniającej kryteria: najlepszy tekst, najlepsza muzyka oraz najlepsze wykonanie. Partnerem konkursu jest Filharmonia Szczecińska.

(więcej…)

28 września 2023

Konferencja pn. „Sztuczna inteligencja w szkole – szanse i wyzwania”

28 września br. odbyła się konferencja Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty Katarzyny Koszewskiej zorganizowana we współpracy ze Szczecińskim Collegium Informatycznym na platformie Teams, którą otworzył Zachodniopomorski Wicekurator Oświaty Jerzy Sołtysiak. Tematem konferencji była  „Sztuczna inteligencja w szkole – szanse i wyzwania”. (więcej…)

26 września 2023

Stwórz Małe Centrum Nauki SOWA w swoim mieście! Nabór trwa do 3 października

Małe Centra Nauki SOWA – Stefy Odkrywania, Wyobraźni Aktywności to wspólna inicjatywa Ministerstwa Edukacji i Nauki oraz Centrum Nauki Kopernik. W ramach przedsięwzięcia w latach 2021-2025 powstanie 50 placówek obejmujących przestrzeń samodzielnego eksperymentowania z wykorzystaniem interaktywnych eksponatów oraz przestrzeń warsztatową (Majsternię), w której można podejmować wyzwania konstruktorskie. Instytucje zainteresowane naborem powinny wykazać się doświadczeniem w popularyzowaniu nauki, techniki, edukacji, kultury oraz sztuki i znajdować się w miejscowości liczącej do 350 tys. mieszkańców. Każda z nich zobowiązuje się do przyjęcia Strefy SOWA na pięć lat. Zgłoszenia będą przyjmowane do 3 października 2023. (więcej…)

26 września 2023

Pasowanie na czytelnika w SP w Tucznie

25 września 2023 r. Zachodniopomorski Wicekurator Oświaty Bogusław Ogorzałek odwiedził Szkołę Podstawową im. Wedlów – Tuczyńskich w Tucznie, gdzie uczestniczył w pasowaniu na czytelnika najmłodszych uczniów szkoły oraz wręczeniu dzieciom upominków w postaci książek. (więcej…)

21 września 2023

Laptopy dla czwartoklasistów z SP w Kołbaczu wręczone

Pierwsze laptopy trafiły do 24 czwartoklasistów ze Szkoły Podstawowej w Kołbaczu. Wręczyli je Zachodniopomorski Kurator Oświaty Katarzyna Koszewska wraz z Wojewodą Zachodniopomorskim Zbigniewem Boguckim, Posłami RP Leszkiem Dobrzyńskim i Michałem Jachem oraz wójtem gminy Stare Czarnowo Marzeną Grzywińską.

(więcej…)

20 września 2023

Konferencja pn. „Sztuczna inteligencja w szkole – szanse i wyzwania”

Zachodniopomorski Kurator Oświaty Katarzyna Koszewska serdecznie zaprasza do udziału w konferencji zorganizowanej we współpracy ze Szczecińskim Collegium Informatycznym pn. „Sztuczna inteligencja w szkole – szanse i wyzwania”, która odbędzie się 28 września 2023 r. w godz. od 9.00 do 12.30 na platformie Teams.

(więcej…)

19 września 2023

„Prawne determinanty funkcjonowania jednostek systemu oświaty – bezpieczeństwo uczniów” – konferencja

19 września w Centrum Dydaktyczno-Badawczym Nauk Przyrodniczych Uniwersytetu Szczecińskiego odbyła się Ogólnopolska konferencja Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty Katarzyny Koszewskiej oraz Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Szczecińskiego „Prawne determinanty funkcjonowania jednostek systemu oświaty – bezpieczeństwo uczniów”.

(więcej…)

13 września 2023

Konkurs historyczny pn. „Powstanie styczniowe”

Zapraszamy do udziału w konkursie Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty Katarzyny Koszewskiej oraz Dyrektora Archiwum Państwowego w Szczecinie pn. „Powstanie styczniowe”. Przedsięwzięcie organizowane jest w 160. Rocznicę wybuchu Powstania styczniowego. Patronat honorowy nad konkursem objął Minister Edukacji i Nauki Przemysław Czarnek. (więcej…)

Załączniki

powstanie styczniowe regulamin
Data: 2023-09-12, rozmiar: 22 KB
Załącznik 1 - karta zgłoszenia
Data: 2023-09-12, rozmiar: 34 KB
Załącznik 2 - oświadczenie
Data: 2023-09-12, rozmiar: 16 KB
Powstanie Styczniowe problematyka
Data: 2023-09-12, rozmiar: 25 KB
12 września 2023

Konkurs „Superbohaterowie w Laboratorium” – nakręć i pokaż nam swój eksperyment!

Zapraszamy uczniów klas VII-VIII szkół podstawowych i uczniów szkół ponadpodstawowych do udziału w konkursie „Superbohaterowie w Laboratorium”, polegającym na przeprowadzeniu i nagraniu eksperymentu chemicznego lub fizycznego. Zgłoszenia trwają do 10 listopada.

(więcej…)

Załączniki

Superbohaterowie Załącznik nr 1
Data: 2023-09-12, rozmiar: 552 KB
Superbohaterowie Załącznik nr 2
Data: 2023-09-12, rozmiar: 552 KB