Kategoria: Inne konkursy i olimpiady

26 czerwca 2024

Konkurs na utworzenie Regionalnych Punktów Informacyjnych na lata 2024-2025

Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji (FRSE) ogłasza konkurs na utworzenie Regionalnych Punktów Informacyjnych na lata 2024-2025. Organizacje i instytucje posiadające doświadczenie w realizacji projektów edukacyjnych są serdecznie zaproszone do udziału. (więcej…)

Załączniki

projekt-umowy-rpi
Data: 2024-06-26, rozmiar: 235 KB
regulamin-rpi-konkurs-2024
Data: 2024-06-26, rozmiar: 275 KB
wzor-umowy-powierzenia-danych-osobowych
Data: 2024-06-26, rozmiar: 282 KB
11 czerwca 2024

Ogólnopolski Konkurs Biograficzny pt. „MOJA RODZINA”

Ośrodek Badań Biograficznych w Akademii Zamojskiej chcąc upowszechnić wiedzę na temat znaczenia biografii w wychowaniu młodych pokoleń, ze szczególnym uwzględnieniem istoty więzi międzypokoleniowych, ogłasza konkurs plastyczny pod nazwą „Moja rodzina” dla dzieci w wieku przedszkolnym oraz z klas I-III szkół podstawowych.

(więcej…)

7 czerwca 2024

Zapraszamy do udziału w konkursie „MOJA MLECZNA KRAINA”

Szczeciński Związek Hodowców Bydła przy wsparciu swoich partnerów: Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa, OT w Szczecinie, Polskiej Federacji Hodowców Bydła i Producentów Mleka, Zachodniopomorskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Barzkowicach i Okręgowego Związku Hodowców Bydła w Koszalinie, od wielu lat  jest organizatorem konkursu skierowanego do dzieci i młodzieży szkół podstawowych województwa zachodniopomorskiego. Konkurs popularyzuje zdrowe odżywianie w oparciu o produkty mleczne.

(więcej…)

29 maja 2024

Konkurs „Olimpiada Solidarności. Dwie dekady historii”

5 czerwca, o godz. 10.00, laureaci etapu szkolnego X edycji Olimpiady Solidarności rozpoczną rozwiązywanie testu na temat historii Polski okresu 1970–1990. Konkurs rozpocznie się w tym samym czasie we wszystkich województwach. W naszym regionie zmagania odbędą się w Zachodniopomorskim Centrum Doskonalenia Nauczycieli.

(więcej…)

22 maja 2024

CyberWizards – InternationalCyber Camp

CyberWizards jest przedsięwzięciem skierowanym do dziewcząt w wieku 13-16 lat, ceniących wyzwania w zakresie rozwiązywanie zagadek, w tym z użyciem nowych technologii. Przedsięwzięcie polega na tym, że zaproszone kraje (w tym Polska) wysyłają swoje drużyny na obóz, który będzie miał miejsce w miejscowości Kehtna. Organizatorem przedsięwzięcia jest Krajowy Ośrodek Koordynacji w Estonii (NCC-EE).
(więcej…)

8 maja 2024

Bezpłatne, certyfikowane szkolenia dla nauczycieli pn. „Rynek pracy dostępny dla wszystkich”

Bezpłatne, certyfikowane szkolenie dla nauczycieli pn. „Rynek pracy dostępny dla wszystkich” realizowane w ramach programu kompleksowego wsparcia rodzin „Za życiem”, działanie 5.4. Tranzycja na rynek pracy, realizowane w latach 2023-2026. Szkolenie organizowane jest na zlecenie Ministerstwa Edukacji Narodowej, Ośrodka Rozwoju Edukacji oraz programu Za życiem.

(więcej…)

8 maja 2024

Konkurs „Dzień Powstańca” organizowany przez Fundację Warszawa To Wolność

W tym roku, upamiętniając 80. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego Fundacja Warszawa To Wolność zaprasza nauczycieli i uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych do udziału w konkursie, którego celem jest upamiętnienie bohaterów Powstania Warszawskiego – „Dzień Powstańca”. Projekt ten stanowi część przedsięwzięcia „Lekcja Powstanie”.  

(więcej…)

25 kwietnia 2024

Konkurs „Granty na zabytki – jak środki z UE zmieniają zabytki z mojej okolicy”

Z uwagi na przypadające w 2024 roku 20-lecie przystąpienia Polski do Unii Europejskiej, Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach obchodów ww. rocznicy zaplanowało przeprowadzenie Konkursu plastycznego dla dzieci i młodzieży ze szkół podstawowych „Granty na zabytki – jak środki z UE zmieniają zabytki z mojej okolicy”. (więcej…)

Załączniki

Ulotka
Data: 2024-04-25, rozmiar: 242 KB
25 kwietnia 2024

„Zdrowie? Ogarniam TO!”

Z przyjemnością przedstawiamy nowy konkurs pn. „Zdrowie ? Ogarniam TO! Ministerstwa Zdrowia w ramach kampanii Planuję Długie Życie. Konkurs ten organizowany jest przez Ministerstwo Zdrowia we współpracy z Ministerstwem Edukacji Narodowej. (więcej…)

25 kwietnia 2024

II edycja konkursu „Ekomobilni”

Stowarzyszenie Wiedza dla Regionu realizuje II edycję projektu „EkoMobilni” w ramach zadania publicznego sfinansowanego ze środków Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach programu NOWEFIO. Projekt realizowany jest pod honorowym patronatem Ministerstwa Klimatu i Środowiska oraz Ministra Cyfryzacji. (więcej…)

11 kwietnia 2024

II. Ogólnopolski Konkurs „Kartka dla Chemika”

Koło Naukowe Chemików Uniwersytetu Opolskiego KORONAN zaprasza do udziału w konkursie „Kartka dla Chemika”, który jest organizowany z okazji zbliżających się obchodów Dnia Chemika. W tym roku patronat nad konkursem objęli: Opolski Oddział Polskiego Towarzystwa Chemicznego, Dziekan Wydziału Chemii i Farmacji Uniwersytetu Opolskiego – dr hab. Dawid Siodłak, Prof. UO oraz Dyrektor Instytutu Chemii Uniwersytetu Opolskiego – Prof. dr hab. inż. Piotr Wieczorek.

(więcej…)

8 kwietnia 2024

Konkurs na plakat promujący Międzynarodowy Dzień Mediacji 2024

Aby uświetnić obchody Międzynarodowego Dnia Mediacji i Tygodnia Mediacji, przypadające w październiku, Ministerstwo Sprawiedliwości po raz kolejny zaprasza dzieci i młodzież do udziału w konkursie na plakat promujący mediację – alternatywny do sądowego sposób rozwiązywania sporów. (więcej…)

Załączniki

5 kwietnia 2024

Konkurs Konstruktorzy Marzeń 2024

Centrum Nauki Kopernik zaprasza wszystkich pasjonatów prostych i trochę bardziej złożonych modeli jeżdżących lub latających, którzy są nauczycielami klas V-VIII szkoły podstawowej i klas I-IV ponadpodstawowych – wraz z młodzieżą – do udziału w tegorocznej edycji konkursu „Konstruktorzy Marzeń” (więcej…)