Kategoria: Inne konkursy i olimpiady

22 września 2023

Konkurs ekologiczny „Jestem Eko”

Konkurs ekologiczny „Jestem Eko”, który organizuje Instytut Badań Edukacyjnych. To propozycja przygotowana z myślą o uczniach klas IV-VIII szkół podstawowych. Głównym celem inicjatywy jest kształtowanie świadomości ekologicznej oraz zachęcenie do wdrażania prostych i praktycznych działań chroniących środowisko. Zgłoszenia można przesyłać do 18 października. Patronat nad wydarzeniem objął Minister Edukacji i Nauki.

(więcej…)

21 września 2023

Konkurs na indeks Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie

Wydział Pedagogiki i Psychologii Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie serdecznie zaprasza uczniów szkół ponadpodstawowych z całej Polski do wzięcia udziału w konkursie, w którym główną nagrodą są indeksy siedmiu kierunków studiów: pedagogika, pedagogika specjalna, pedagogika resocjalizacyjna, animacja kultury, praca socjalna, pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna, psychologia.
 

(więcej…)

18 września 2023

Rejestracja szkół do kolejnego etapu Olimpiady „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego”

XVII Ogólnopolska Olimpiada Przedmiotowa im. mjr. Marka Gajewskiego Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w roku szkolnym 2023/2024 koncentrować się będzie wokół tematyki: „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1768–1864. Od Konfederacji Barskiej do Powstania Styczniowego. Za Wolność Waszą i naszą”. (więcej…)

Załączniki

Zalacznik-nr-1
Data: 2023-09-18, rozmiar: 122 KB
Zalacznik-nr-2
Data: 2023-09-18, rozmiar: 60 KB
15 września 2023

II Olimpiada Gier Planszowych

Olimpiada Gier Planszowych IPN to ogólnopolski turniej skierowany do uczniów, studentów, dorosłych, harcerzy, organizacji młodzieżowych, graczy z klubów gier planszowych, niezrzeszonych.

(więcej…)

15 września 2023

II Ogólnopolskie Mistrzostwa IT

Serdecznie zapraszamy na II Ogólnopolskie Mistrzostwa IT. Jest to druga edycja ogólnopolskiego konkursu dla szkół podstawowych i średnich podczas którego, uczestnicy będą mogli spotkać się z partnerami oraz uczestniczyć w zadaniach konkursowych z programowania, AI, tworzenia gier, cyberbezpieczeństwa, projektowania i druku 3D oraz podstaw robotyki. W tym roku dla uczniów przygotowaliśmy siedem dywizji tematycznych:

(więcej…)

14 września 2023

Projekt „EkoMobilni”

Stowarzyszenie Wiedza dla Regionu realizuje projekt „EkoMobilni” w ramach zadania publicznego sfinansowanego ze środków Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach programu NOWEFIO. Projekt realizowany jest pod honorowym patronatem Ministerstwa Klimatu i Środowiska oraz Ministra Cyfryzacji.

(więcej…)

14 września 2023

Zaproszenie do udziału w II Ogólnopolskim Konkursie Literackim „Dzień z życia księdza Jerzego Popiełuszki – Patrona NSZZ Solidarność

Fundacja Nasza Solidarność serdecznie zaprasza uczniów klas IV VIII szkół podstawowych oraz wychowanków placówek kulturalno oświatowych do udziału w II Ogólnopolskim Konkursie Literackim Dzień z życia księdza Jerzego Popiełuszki Patrona NSZZ Solidarność.

(więcej…)

Załączniki

12 września 2023

Fundacja Druga Droga Mistrza organizuje III Narodowy Konkurs Wiedzy o Sporcie

Już po raz kolejny Fundacja Druga Droga Mistrza organizuje III Narodowy Konkurs Wiedzy o Sporcie dla dzieci i młodzieży pod honorowym patronatem Ministerstwa Edukacji i Nauki. III Narodowy Konkurs Wiedzy o Sporcie to test o największych sukcesach w historii polskiego sportu, ale także o różnych aspektach związanych z polskim sportem.

(więcej…)

12 września 2023

Zachodniopomorskie RoboCampy – II edycja

Zachęcamy do wzięcia udziału w II edycji bezpłatnych kursów z programowania w postaci warsztatów online dla młodzieży z terenu województwa zachodniopomorskiego organizowanego w ramach projektu „Pomorze Zachodnie – gdzie biznes łączy się  z nauką”. (więcej…)

12 września 2023

Konkurs NBP na pracę pisemną – zapraszamy do udziału

Zachęcamy uczniów klas VII-VIII szkół podstawowych oraz szkół ponadpodstawowych do wzięcia udziału w XXI edycji „Konkursu na pracę pisemną”, który organizuje Narodowy Bank Polski. Tematyka prac konkursowych nawiązuje do patrona roku 2023 – Mikołaja Kopernika i jego dokonań w dziedzinie ekonomii. Cele inicjatywy, wśród których są m.in. pogłębianie wiedzy oraz popularyzowanie edukacji ekonomicznej, korespondują natomiast z założeniami nowego przedmiotu biznes i zarządzanie. Patronat honorowy nad konkursem objął Minister Edukacji i Nauki. (więcej…)