19 kwietnia 2024

Zintegrowana Platforma Edukacyjna z e-materiałami do kształcenia ogólnego i zawodowego

Platforma ZPE to środowisko kształcenia – przyjazne, profesjonalne i bezpieczne narzędzie, które można wykorzystać do pracy z uczniami zdalnie i w szkole, uatrakcyjniając w ten sposób zajęcia.

Wszystkie treści edukacyjne zamieszczone na platformie są dostępne na otwartej licencji Creative Commons, całkowicie bezpłatnie, można nich korzystać na każdym urządzeniu, w dowolnym miejscu o dowolnej porze. Materiały są także dostępne dla osób ze zróżnicowanymi potrzebami edukacyjnymi.

Ponadto Zintegrowana Platforma Edukacyjna umożliwia tworzenie za pomocą łatwego w obsłudze kreatora własnych materiałów – testów, quizów czy krzyżówek uatrakcyjniających naukę oraz wygodne udostępnianie treści za pomocą kodów czy wysyłanych linków. Wszyscy użytkownicy mogą również korzystać z komunikatora – np. w celu omówienia nagłych spraw na wbudowanym czacie czy poprzez organizację wideokonferencji wewnątrz platformy.

W zakładce: Kształcenie ogólne znajdują się e-materiały dotyczące wszystkich poziomów kształcenia, i takich przedmiotów jak: język polski, matematyka, biologia, chemia, fizyka, geografia, informatyka, wiedza o społeczeństwie, jak również historia sztuki, filozofia, historia muzyki, język łaciński i kultura antyczna.

Ciekawą opcją są także atrakcyjne w formie multimedialne e-materiały do doradztwa zawodowego dla różnych grup wiekowych (broszury, filmy o zawodzie, obudowa multimedialna w tym quizy, filmy promocyjne, wirtualne spacery, modele 3D), przedstawiające kompleksową informację zawodoznawczą.

W zakładce „Kształcenie zawodowe” można znaleźć interaktywne i zgodne z aktualną podstawą programową e-materiały opracowane dla wybranych kwalifikacji i zawodów kształcenia zawodowego a także ciekawe e-materiały do nauki języka obcego zawodowego.