13 lipca 2023

Centrum Edukacji Medialnej- wiedza zwalcza dezinformację, a nauka łączy się z zabawą

Scenariusze lekcji, webinaria, podcasty, warsztaty – to oferta kieleckiego Centrum Edukacji Medialnej, do skorzystania z której serdecznie zachęcamy.

CEM – Centrum Edukacji Medialnej

Jest pierwszym i jedynym ośrodkiem w Polsce, posiadającym interaktywną wystawę oraz ofertę warsztatów, webinarów i podcastów. Przez niecały rok zdobyli ogromne doświadczenie, monitorując opinie zarówno dzieci, młodzieży, jak i nauczycieli. To placówka edukacyjna stworzona przez Radio Kielce, aby wspierać nauczycieli szkół podstawowych i ponadpodstawowych w realizacji celów kształcenia w zakresie edukacji medialnej – poza szkolną ławką.

Oferta programowa CEM

Budując ofertę programową CEM konsultowało się ze szkołami, dyrektorami, nauczycielami, metodykami oraz pracownikami ośrodków doskonalenia nauczycieli, tak aby była zgodna z podstawą programową kształcenia ogólnego i odpowiadała na potrzeby zarówno nauczycieli, jak i uczniów.

Poza zajęciami organizują również webinaria z cyklu #MEDIAchallenge, prowadzą cykl cotygodniowych podcastów Pokolenie Jutra.

Zachęcamy do zapoznania się z

Dysponują także bardzo ciekawą bazą scenariuszy lekcji na wszystkich etapach nauczania.

https://cempolska.pl/konspekty-lekcji/

Zajęcia przeznaczone są dla grup (min. 10 osób). Pierwszeństwo mają grupy szkolne. Wymagana jest wcześniejsza rezerwacja terminu przez nauczyciela lub opiekuna grupy. Warsztaty trwają 1.5 godziny i obejmują wizytę w Radio oraz wystawę w CEM.

https://cempolska.pl/rezerwacje/

Pełna oferta edukacyjna znajduje się w załączeniu.

 

 

Załączniki

Oferta_CEM
Data: 2023-07-13, rozmiar: 5 MB
Oferta_edukacyjna_2023
Data: 2023-07-13, rozmiar: 9 MB