6 grudnia 2023

XIII edycja Ogólnopolskiego Konkursu „Żołnierze Wyklęci – Bohaterowie Niezłomni”

Fundacja im. Kazimierza Wielkiego, Stowarzyszenie im. Kazimierza Wielkiego, Związek Żołnierzy Narodowych Sił Zbrojnych, XXIX LO im. cc. mjr. H. Dekutowskiego ps. „Zapora” w Lublinie zapraszają wszystkich uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych do udziału w XIII edycji Ogólnopolskiego Konkursu „Żołnierze Wyklęci – Bohaterowie Niezłomni”. Konkurs objęty jest honorowym patronatem Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty Katarzyny Koszewskiej.

Zgłoszenia

Należy dokonać elektronicznego zgłoszenia uczestnictwa w Konkursie na stronie: https://www.konkurswykleci.pl/zgloszenia/ z 2 załącznikami:

Prace uczniów należy przesyłać do dnia 31 marca 2024 r. – w miesiącu obchodzenia Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Wyniki zostaną ogłoszone 30 kwietnia 2024 r.

O konkursie

To już XIII edycja Ogólnopolskiego Konkursu „Żołnierze Wyklęci – Bohaterowie Niezłomni”, który jest kierowany do uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Jest to największy pod względem ilości uczestników i najdłużej organizowany konkurs o tej tematyce. W zeszłym roku z całego kraju nadesłano 1620 prac uczniów. Dzięki uczestnictwu w konkursie uczniowie szlifują swoje talenty artystyczne, poznają historię najnowszą Polski oraz uczą się samodzielnie pracować ze źródłami historycznymi.

Uroczyste zgrupowanie laureatów XIII edycji Konkursu planowane jest na 24 czerwca 2024 r. w Lublinie i będzie połączone z odwiedzeniem miejsc pamięci związanych z polskim podziemiem niepodległościowym po zakończeniu II wojny światowej.

Patronat Honorowy

Patronat Honorowy Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy.

Załączniki

Regulamin-XIII-edycji-Konkursu-o-ZW-2024
Data: 2023-12-06, rozmiar: 122 KB