6 grudnia 2023

VI edycja konkursu na Szkolne Strefy Harmonii

Serdecznie zapraszamy Was do wzięcia udziału w VI edycji konkursu na Szkolne Strefy Harmonii, organizowanego przez Filharmonię im. M. Karłowicza w Szczecinie. Cieszymy się, że możemy wspólnie pracować nad stworzeniem przyjaznych, cichych i harmonijnych przestrzeni w naszych szkołach

O konkursie

Konkurs odbywa się w ramach kampanii społecznej Słyszę Dobre Dźwięki, którą Filharmonia w Szczecinie realizuje już od sezonu artystycznego 2016/2017 podejmując działania na rzecz edukacji, zdrowia i słuchu. Jednym z jej elementów od lat jest realizacja darmowych badań słuchu, edukacji z zakresu słuchu, a także tworzeniu miejsc ciszy w mieście oraz w szkołach. W sezonie artystycznym 2023/2024 podczas kampanii „Słyszę Dobre Dźwięki” skupiamy się na tym, co nas łączy z muzyką i dźwiękiem w życiu codziennym oraz na powiązaniu dźwięków z naszymi emocjami. Finałem kampanii będzie Festiwal Słyszę Dobre Dźwięki, podczas którego zostaną ogłoszone wyniki konkursu na Szkolne Strefy Harmonii

Cel konkursu

Szkolne Strefy Harmonii tworzone są, aby zapewnić miejsce wolne od zgiełku i hałasu, sprzyjające koncentracji, rozwojowi zainteresowań i pasji, oraz szanujące indywidualne potrzeby wszystkich korzystających.

Jak wziąć udział

Wybierzcie fragment szkolnej przestrzeni, który chcecie przekształcić.

Zastanówcie się, jak można zminimalizować hałas z zewnątrz lub ulepszyć istniejącą Strefę Harmonii pod kątem akustyki.

Sporządźcie koncepcję zmian w tym miejscu, uwzględniając malowanie ścian, dodanie roślin, wygłuszenie, uszczelnienie okien, czy też stworzenie nowego dzwonka.

Opiszcie, jakie działania powinny się odbywać w Waszej Strefie Harmonii – czy to będzie przestrzeń do słuchania muzyki, spotkań z inspirującymi gośćmi, czy miejsce warsztatów i kółek zainteresowań.

Dokumenty i ważne informacje

Regulamin do konkursu: https://sdd2024.filharmonia.szczecin.pl/files/pliki/pl_399file.pdf

Formularz zgłoszeniowy: https://sdd.filharmonia.szczecin.pl/pl/formularz

Poradniki oraz wszelkie szczegóły dostępne na stronie sdd.filharmonia.szczecin.pl

Zgłoszenia trwają do 31 marca 2024 roku.

Zachęcamy Was do zaangażowania się w tworzenie harmonijnych przestrzeni w waszej szkole! Czekamy na Wasze kreatywne pomysły i innowacyjne rozwiązania.