5 września 2023

Wojewódzka inauguracja roku szkolnego 2023/2024

4 września br. Zachodniopomorski Kurator Oświaty Katarzyna Koszewska, Wicekurator Jerzy Sołtysiak wraz z Wojewodą Zachodniopomorskim Zbigniewem Boguckim uczestniczyli w Wojewódzkiej inauguracji roku szkolnego 2023/2024 w Szkole Podstawowej w Krzywinie oraz Szkole Podstawowej im. Mieszka I Mieszkowicach. Miejska inauguracja odbyła się w Szkole Podstawowej nr 56 w Szczecinie. Całość zamknęła msza święta w szczecińskiej katedrze. Zachodniopomorski Wicekurator Oświaty Bogusław Ogorzałek wziął udział w powiatowym rozpoczęciu roku szkolnego w ZS Nr 6 im. Stanisława Staszica w Szczecinku.

Wojewódzkie uroczystości rozpoczynające nowy rok szkolny

Apele rozpoczynjące nowy rok szkolny 2023/2024 odbyły się w dwóch szkołach. Pierwsza część Wojewódzkiej Inauguracji Roku Szkolnego 2023/2024 z udziałem Wojewody Zachodniopomorskiego Zbigniewa Boguckiego, Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty Katarzyny Koszewskiej oraz Wicekuratora Jerzego Sołtysiaka miała miejsce w Szkole Podstawowej w Krzywinie.

Prawie 1 mln zł rządowego dofinansowania z programu Polski Ład pozwoliło na przygotowanie szkoły na nowy rok szkolny. Cieszy się ona już nową elewacją – z efektownym muralem – i nowym piecem.

Galeria

W Szkole Podstawowej im. Mieszka I w Mieszkowicach odbyła się druga część Wojewódzkiej Inauguracji Roku. Właśnie w tej szkole ponad 2 mln zł przeznaczono z rządowego funduszu Polski Ład – Program Inwestycji Strategicznych na utworzenie nowej infrastruktury sportowej dla dzieci i młodzieży w Mieszkowicach.

To dofinansowanie pozwoliło na zbudowanie:

  • Wielofunkcyjnego boiska,
  • Boiska do koszykówki,
  • Bieżni oraz trybun wraz z niezbędną infrastrukturą.

Galeria

Miejska inauguracja

W szkole Podstawowej nr 56 w Szczecinie odbyła się miejska inauguracja roku szkolnego, w której udział w imieniu Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty Katarzyny Koszewskiej wziął dyrektor Wydziału Kształcenia Ogólnego i Specjalnego Mariusz Dubojski. Na uroczystości nie zabrakło pokazów tanecznych i wokalnych uczniów. Odbyło się także pasowanie tegorocznych pierwszoklasistów.

Galeria

Msza święta w Katedrze

O godzinie 14.00 w Bazylice Archikatedralnej świętego Jakuba Apostoła w Szczecinie odbyła się msza święta inaugurująca nowy rok szkolny pod przewodnictwem ks. Biskupa Henryka Wejmana. 26 szczecińskich szkół wystawiło swoje poczty sztandarowe za co jeszcze raz serdecznie dziękujemy.

Galeria

Inauguracja w ZS Nr 6 im. Stanisława Staszica w Szczecinku

Zachodniopomorski Wicekurator Oświaty Bogusław Ogorzałek wziął udział w Powiatowym rozpoczęciu roku szkolnego 2023/2024, które odbyło się w ZS Nr 6 im. Stanisława Staszica w Szczecinku. Podczas uroczystości wręczono akty nadania i kwiaty nauczycielom, którzy uzyskali awans zawodowy na nauczyciela mianowanego oraz na nauczyciela dyplomowanego. Rozpoczęcie roku szkolnego zostało wzbogacone występami artystycznymi między innymi montażem słowno-muzycznym przygotowanym przez uczniów i nauczycieli.
Otwarto również budynek inwentarski z pracownią weterynaryjną. Całkowita wartość zadania to blisko 2 mln zł. Powiat Szczecinecki w ramach Rządowego Programu Inwestycji Strategicznych Polski Ład otrzymał 98% dofinansowania. Budynek inwentarski jest budynkiem parterowym w skład, którego wchodzą m.in. gabinety weterynaryjne ,prosektorium, kojec dla psów, wybieg dla ptactwa, boksy dla zwierząt hodowlanych. Nie zapomniano również o nowoczesnym wyposażeniu obiektu.

Galeria