2 września 2020

Konkurs „Wojna polsko – bolszewicka 1919 – 1921” pod Honorowym Patronatem Ministra Edukacji Narodowej oraz Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie pt. „Wojna polsko – bolszewicka 1919 – 1921”, zorganizowanym przez Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty panią Magdalenę Zarębską – Kuleszę oraz Dyrektora Archiwum Państwowego w Szczecinie pana Krzysztofa Kowalczyka.

Konkurs skierowany jest do uczniów szkół ponadpodstawowych i ponadgimnazjalnych z województwa zachodniopomorskiego.

Celem przedsięwzięcia jest upamiętnienie Bitwy Warszawskiej w związku z przypadającą setną rocznicą wydarzenia i ogłoszeniem przez Senat Rzeczypospolitej Polskiej roku 2020 Rokiem Bitwy Warszawskiej. Chcemy popularyzować wśród dzieci i młodzieży zachodniopomorskich szkół i placówek oświatowych wiedzę historyczną na temat wydarzeń, bohaterów i symboli związanych z wojną polsko – bolszewicką oraz umożliwić uczniom lepsze zrozumienie doniosłych i przełomowych wydarzeń historycznych w dziejach Polski. Pragniemy, by nasi uczniowie otrzymali rzetelną wiedzę o Tych, dzięki którym dziś możemy żyć w wolnej ojczyźnie, ale przede wszystkim chcemy rozbudzić w nich głód tej wiedzy, chęć dążenia to poszukiwań informacji o tamtych wydarzeniach, szukania autorytetów w tamtych bohaterach.

Wierzymy, że zechcą Państwo przyłączyć się do podjętych przez nas działań na rzecz edukacji historycznej i wychowania ku wartościom patriotycznym.

W załączeniu zamieszczamy regulamin konkursu wraz z załącznikami oraz zestawienie z literaturą dla uczniów.

Zgłoszenia do konkursu przyjmujemy do 2 października br. poprzez formularz zgłoszeniowy.

Konkurs uzyskał Honorowy Patronat Ministra Edukacji Narodowej oraz Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

 

Patronat medialny objęło Polskie Radio Szczecin.

Załączniki

Regulamin konkursu
Data: 2020-11-27, rozmiar: 51 KB
Załącznik nr 1 Karta zgłoszenia
Data: 2020-11-27, rozmiar: 36 KB
Załącznik nr 2 Oświadczenie
Data: 2020-11-27, rozmiar: 16 KB
Wybrana literatura
Data: 2020-11-27, rozmiar: 14 KB