12 września 2023

Konkurs „Superbohaterowie w Laboratorium” – nakręć i pokaż nam swój eksperyment!

Zapraszamy uczniów klas VII-VIII szkół podstawowych i uczniów szkół ponadpodstawowych do udziału w konkursie „Superbohaterowie w Laboratorium”, polegającym na przeprowadzeniu i nagraniu eksperymentu chemicznego lub fizycznego. Zgłoszenia trwają do 10 listopada.

Organizatorzy

Organizatorami konkursu są: Zachodniopomorski Kurator Oświaty Katarzyna Koszewska, Wojewoda Zachodniopomorski Zbigniew Bogucki przy współpracy z Wydziałem Technologii i Inżynierii Chemicznej Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie oraz Centrum Nauki „Cordis” w Świdwinie.

Partnerem konkursu jest Grupa Azoty Zakłady Chemiczne „Police” S.A.

Założenia konkursowe

Konkurs „Superbohaterowie w Laboratorium” polega na przygotowaniu pracy konkursowej (filmu) z zakresu chemii, fizyki lub z pogranicza fizyki i innych dziedzin. Prace mogą mieć formę doświadczenia, pokazu lub eksperymentu.

Przedsięwzięcie jest skierowane do uczniów szkół podstawowych (uczniowie klas VII – VIII) i ponadpodstawowych, chcących pogłębić swoją wiedzę z zakresu chemii, fizyki, lubiących kreatywnie myśleć i eksperymentować.

Gdzie eksperymentować?

  • Szkoły podstawowe (uczniowie klas VII – VIII) mogą przygotować film w szkolnej pracowni lub po wcześniejszym umówieniu terminu – w Centrum Nauki Cordis w Świdwinie pod numerem telefonu:
    94 731 02 03,
  • Uczniowie szkół ponadpodstawowych będą mieli do dyspozycji laboratoria Wydziału Technologii i Inżynierii Chemicznej Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie – po wcześniejszym umówieniu terminu u prof. ZUT Beaty Zielińskiej (prodziekan ds. organizacji i rozwoju) – beata.zielinska@zut.edu.pl, bądź mogą również skorzystać z pracowni w szkołach.

Prace konkursowe

Zgłoszenia do konkursu mogą być przesyłane do 10 listopada 2023 r. na adres Kuratorium Oświaty w Szczecinie (ul. Wały Chrobrego 4, 70-502 Szczecin) z dopiskiem „Superbohaterowie w Laboratorium” – nakręć i pokaż nam swój eksperyment. Liczy się data faktycznego wpłynięcia pracy konkursowej do Kuratorium.

Zachęcamy do udziału!

Załączniki

Superbohaterowie Załącznik nr 1
Data: 2023-09-12, rozmiar: 552 KB
Superbohaterowie Załącznik nr 2
Data: 2023-09-12, rozmiar: 552 KB