20 maja 2022

Konkurs na inscenizację teatralną na podstawie twórczości dla dzieci Marii Konopnickiej rozstrzygnięty

W związku z przypadającą w 2022 roku 180. rocznicą urodzin polskiej pisarki, poetki, tłumaczki i publicystki oraz przyjętą uchwałą Sejmu, ustanawiającą rok 2022 Rokiem Marii Konopnickiej, Zachodniopomorska Kurator Oświaty zorganizowała konkurs pt. „Ludzie to anioły z jednym skrzydłem, dlatego aby się wznieść, musimy trzymać się razem” – inscenizacja teatralna na podstawie twórczości dla dzieci Marii Konopnickiej.

Na granatowym tle tekst "Ludzie to anioły z jednym skrzydłem, dlatego aby się wznieść, musimy trzymać się razem” – inscenizacja teatralna na podstawie twórczości dla dzieci Marii Konopnickiej. Konkurs dla uczniów klas 1-4 szkół podstawowych. W Prawym dolnym rogu logotyp Kuratorium Oświaty w Szczecinie.

Odbiorca i cel przedsięwzięcia, zadanie uczestników

Konkurs skierowany był do uczniów klas 1-4 szkół podstawowych z terenu województwa zachodniopomorskiego. Celem przedsięwzięcia było przybliżenie uczniom i umożliwienie im lepszego zrozumienia twórczości polskiej pisarki, skierowanej do najmłodszych czytelników. Zadaniem uczestników było przygotowanie inscenizacji teatralnej na podstawie utworów Konopnickiej skierowanych do dzieci. Forma przedstawienia była dowolna.

Laureaci konkursu

19 maja br. odbyły się obrady Komisji Konkursowej, która wyłoniła laureatów konkursu. Są nimi (kolejność alfabetyczna, według nazwy miejscowości):

  • Szkoła Podstawowa nr 2 im. Marii Konopnickiej w Nowogardzie (grupa pani Alicji Gałki),
  • Szkoła Podstawowa im. Marii Skłodowskiej-Curie w Starych Bielicach,
  • Szkoła Podstawowa nr 59 im. Bolesława Krzywoustego w Szczecinie,
  • Publiczna Szkoła Podstawowa nr 4 im. Osadników Wojskowych w Świdwinie.

Gala rozdania nagród

Gala rozdania nagród odbędzie się 10 czerwca br., o godzinie 10.00, w Sali Rycerskiej Zachodniopomorskiego Urzędu Wojewódzkiego w Szczecinie (ul. Wały Chrobrego 4). W sprawie szczegółów uroczystości skontaktujemy się z laureatami.

Podczas gali zostaną ogłoszone poszczególne zajęte miejsca.