27 lutego 2023

IV edycja konkursu „Lekturiada – w poszukiwaniu urody słowa”

Zachodniopomorski Kurator Oświaty oraz Dyrektor Książnicy Pomorskiej w Szczecinie zapraszają do udziału w IV edycji konkursu pt. „Lekturiada – w poszukiwaniu urody słowa”. Przedsięwzięcie skierowane jest do uczniów klas IV-VIII szkół podstawowych z województwa zachodniopomorskiego.

Poszukaj w lekturze to, co nieodkryte

Celem naszego konkursu jest poszukiwanie w lekturach tego, co jeszcze nieodkryte, urody słowa i piękna języka. Pracownicy bibliotek szkolnych we współpracy z pracownikami bibliotek miejskich, gminnych i powiatowych oraz nauczyciele języka polskiego przygotowują ciekawe lekcje, pogadanki przybliżające lektury szkolne, ich autorów i czasy, w których zostały napisane. Wzorem wyboru lektury na Narodowe Czytanie uczniowie szkół podstawowych wybierają lekturę poprzez głosowanie.

W organizowanych przez szkoły eliminacjach uczniowie prezentują fragment wybranej lektury, a powołane przez dyrektora szkoły jury wyłania jednego laureata, który będzie reprezentował szkołę w Wielkim Finale Lekturiady.

Wielki Finał Lekturiady

Wielki Finał Lekturiady zaplanowany został na 30 maja 2023 roku w Książnicy Pomorskiej w Szczecinie.

Biblioteka o najciekawszym programie współpracy ze szkołą zostanie nagrodzona przez Książnicę Pomorską dyplomem oraz statuetką. Natomiast zwycięzca konkursu otrzyma Puchar Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty dla najlepszego lektora Lekturiady oraz dla szkoły, której jest uczniem, nagrody rzeczowe ufundowane przez Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty.

Zgłoszenia do Lekturiady

Zgłoszenia przyjmowane są poprzez formularz zgłoszeniowy. W konkursie może wziąć udział maksymalnie 30 szkół podstawowych z naszego regionu.

Na zgłoszenia czekamy do 24 marca 2023 roku.

Załączniki

Regulamin Lekturiady
Data: 2023-03-14, rozmiar: 18 KB
Załącznik nr 1 Karta zgłoszenia
Data: 2023-02-27, rozmiar: 36 KB
Załącznik nr 2 Oświadczenie
Data: 2023-02-27, rozmiar: 15 KB