15 września 2023

Europejski Tydzień Sportu 2023 – zapraszamy do udziału

Od 23 do 30 września w 40 krajach będzie odbywać się Europejski Tydzień Sportu. Celem przedsięwzięcia jest popularyzacja aktywności fizycznej oraz integracja społeczna różnych grup wiekowych.

Promocja sportu i aktywności fizycznej – Europejski Tydzień Sportu 

Tegoroczna edycja wydarzenia odbywa się pod hasłem #BeActive. W sposób szczególny zachęcamy przedszkola, szkoły i placówki oświatowe do zorganizowania w tym okresie wydarzeń sportowych i włączenia się w Europejski Tydzień Sportu.

Europejski Tydzień Sportu odbywa się każdego roku między 23 a 30 września i obfituje w wiele różnorodnych wydarzeń. Podczas całego tygodnia uczestnicy mogą wziąć udział w zróżnicowanych zajęciach, m.in. treningach w parkach, turniejach szkolnych, meczach, spacerach, wycieczkach pieszych i rowerowych czy dniach otwartych w klubach sportowych. Jest to również doskonała okazja do odkrywania nowych dyscyplin sportowych, zadbania o zdrowszy styl życia oraz dobrej zabawy.

Zachęcamy do udziału w ETS szkoły, przedszkola i placówki oświatowe 

Inicjatorem Europejskiego Tygodnia Sportu jest Komisja Europejska, a koordynatorem projektu w naszym kraju Ministerstwo Sportu i Turystyki.

Wydarzenia sportowe organizowane przez szkoły, przedszkola i placówki oświatowe w ostatnim tygodniu września mogą stać się częścią tego ogólnoeuropejskiego projektu. Placówki, które zarejestrują swój udział na stronie wydarzenia, będą mogły wziąć udział w licznych konkursach organizowanych przez Ministerstwo Sportu i Turystyki.

Na stronie znajdują się także informacje przydatne dla organizatorów wydarzeń oraz potencjalnych uczestników.

Zapraszamy do aktywnego uczestnictwa!