18 września 2023

Warsztaty “Koduj z Gigantami. W kr(AI)nie przyszłości”

Już po raz 13. szkoła programowania Giganci Programowania przeprowadza za darmo warsztaty z programowania dla dzieci i młodzieży. Zajęcia dedykowane są grupom dzieci w wieku 7 do 9 i osobno – 10 do 12 roku życia. Dla młodych w wieku 13-18 lat także przygotowane są dostosowane do wieku zajęcia. Warsztaty “Koduj z Gigantami. W kr(AI)nie przyszłości” potrwają do końca września.

Rejestracja

W zajęciach można wziąć udział stacjonarnie w ponad 100 polskich miastach oraz online. Rejestracja na wydarzenie możliwa jest do wyczerpania miejsc na stronie https://info.kodujzgigantami.pl/govtech.

Na tych, którzy chcieliby później zgłębić tematykę warsztatów podczas dłuższych kursów, czekają zapisy na semestralną naukę w wybranej tematyce i środowisku programistycznym.

Czy trzeba mieć specjalne zdolności, aby uczyć się AI przez programowanie?

Nie trzeba. Do udziału w warsztatach wystarczą chęć nauki i ciekawość. W pozostałe aspekty programowania, uczestników wprowadzają wykwalifikowani trenerzy, którzy nie tylko uczą, ale i inspirują młodych fanów kodowania.

Warsztaty są prowadzone przy wykorzystaniu różnych środowisk i języków programistycznych oraz programów, tj:

●        Scratch: środowiska pozwalającego wprowadzić najmłodszych w świat programowania,

●        Minecraft Education: pozwalającego kodować w grze Minecraft przy pomocy blokowego języka programowania,

●        App Inventor: w którym tworzone są aplikacje i gry na urządzenia mobilne,

●        C#: jednego z najbardziej zaawansowanych, profesjonalnych języków programowania, w którym pracują zawodowi programiści,

●        Python: języka programowania pozwalającego tworzyć zaawansowane projekty,

●        C++: języka programowania powszechnie wykorzystywanego w branży IT.

Organizatorzy

Akcję wspiera MEiN, GovTech Polska, NASK i włodarze miast, w których odbywają się zajęcia stacjonarne oraz patroni medialni: Wp.pl, Radio dla Ciebie, Polskie Radio Dzieciom, Komputer Świat i NaszeMiasto.pl.

Organizatorem akcji jest szkoła kodowania Giganci Programowania, która już od 8 lat realizuje swoją misję cyfrowej edukacji młodego pokolenia. Giganci Programowania są największą w Polsce i najbardziej znaną szkołą programowania według badania przeprowadzonego na reprezentatywnej próbie rodziców dzieci w wieku 7-18 lat w sierpniu 2023 r. przez SW Research.  Do tej pory Giganci przeszkolili ponad 150 tys. młodych fanów kodowania.