10 lipca 2023

Spotkanie pt. #MEDIAchallenge: słoneczne i (cyber)bezpieczne wakacje

Zapraszamy 20 lipca 2023 roku o godzinie 16:00 na bezpłatne webinarium #MEDIAchallenge: słoneczne i (cyber)bezpieczne wakacje, podczas którego w prosty i przystępny sposób Centrum Edukacji Medialnej przedstawi cyberzagrożenia, jakie czyhają na dzieci, młodzież oraz dorosłych w czasie wakacji.

 

Plaża, słońce, woda i… cyberbezpieczeństwo

Wakacje są czasem beztroski i relaksu, ale też okresem, w którym przestępcy, w tym internetowi hakerzy, są bardziej aktywni. W trakcie wydarzenia omówione zostaną najważniejsze zagrożenia i metody ataków stosowane przez przestępców online w czasie wakacji. Skupimy się również na bardzo ważnym aspekcie, często trywializowanym przez dzieci i młodzież, a więc ochronie danych, wizerunku i prywatności w sieci. Ta wiedza jest kluczowa, szczególnie w dobie popularności serwisów społecznościowych. Młodzież, bardzo często nieświadoma konsekwencji, ujawnia wiele informacji o sobie, w tym zdjęcia, które mogą być później wykorzystane przez przestępców.

Zapisy na szkolenie 

Aby wziąć udział w wydarzeniu należy zarejestrować się na stronie https://cempolska.pl/konferencje i wypełnić krótki formularz rejestracyjny. Na podany przez Państwa e-mail zostanie przesłany, w przeddzień webinarium, specjalny link do transmisji. Spotkanie transmitowane będzie na platformie YouTube.