6 czerwca 2018

Europejska Noc Naukowców – jedyna taka noc w całej Europie!

Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie zaprasza do udziału w najbardziej nasyconej nauką imprezie w Europie.

Honorowy Patronat nad przedsięwzięciem objęła Zachodniopomorski Kurator Oświaty pani Magdalena Zarębska – Kulesza.

European Researchers’ Night jest projektem realizowanym ze środków europejskich w ramach programu ramowego HORYZONT 2020. Jest to impreza cykliczna, organizowana nieprzerwanie od 2006 roku w krajach członkowskich Unii Europejskiej, mająca na celu promowanie nauki, ośrodków naukowych, a przede wszystkim zawodu naukowca.

We Create Science & History – pod takim akronimem kryje się projekt organizacji Nocy Naukowców w Szczecinie. Wydarzenie każdorazowo odbywa się w ostatnie piątki września. Organizatorzy postanowili pójść o krok dalej i zaplanowali atrakcje zarówno w piątek jak i w sobotę (odpowiednio 28 – 29 września 2018 r. oraz 27 – 28 września 2019 r.).

Elementem charakterystycznym Nocy Naukowców jest bogaty program, skierowany do szerokiego grona odbiorów w różnym wieku. Zakres tematyczny dotyczy wszystkich dziedzin nauki reprezentowanych przez szczecińskie uczelnie. Wszystkie zaplanowane wydarzenia będą miały miejsce na terenie uczelni w kampusach akademickich (głównie przy al. Piastów oraz Żołnierskiej). W programie m.in. planowane są pokazy, eksperymenty, ciekawe wykłady, spotkania z naukowcami, warsztaty, oraz prezentacje partnerów projektu. Uatrakcyjnieniem programu będzie m.in. spektakularny pokaz techniki laserowej i pirotechnicznej wyświetlanej na jednym z największych budynków ZUT, przy al. Piastów, koncert PRO MEMORIA Wielkim Odkrywcom, zlokalizowany w Klubie XIII Muz oraz wystawy tematyczne w Centrum Dialogu PRZEŁOMY oraz Muzeum Techniki i Komunikacji w Szczecinie.

Szczegółowy program niebawem.

Kontakt

Kinga Wełyczko – Kierownik projektu
Marcin Gregorczyk i Katarzyna Wysocka

Biuro Promocji ZUT
ul. Ku Słońcu 140, pokój nr 102
70-310 Szczecin
pn – pt: 7:30 – 15:30
tel.: 91 449 43 95
mail: pr@zut.edu.pl
www.nocnaukowcow.zut.edu.pl/