21 października 2020

Cyber ZASP | projekt Związku Artystów Scen Polskich ZASP – Stowarzyszenie

Związek Artystów Scen Polskich ZASP – Stowarzyszenie stworzył projekt pt. Cyber ZASP, który uzyskał wsparcie ze środków Narodowego Centrum Kultury. W efekcie pracy ZASP, w trzech oddziałach Stowarzyszenia w Polsce, w Poznaniu, Krakowie i Warszawie powstały trzy różne odsłony projektu.

  • W Poznaniu słuchowisko radiowe „Próba” będące ironicznym komentarzem rzeczywistości pierwszych dni pandemii, emitowane było w okresie od marca do końca lipca w Polskim Radiu w Poznaniu.
  • W Krakowie „Krakowski salon literacki online” przybliżył pracę najwybitniejszych polskich recytatorów (wystąpili m.in.: Anna Polony, Jerzy Trela, Marian Dziędziel).
  • W Warszawie postała „Scena SPATiF online”, czyli nagrane w domach i montowane przez twórców filmy, czytania performatywne, videoarty i minikoncerty.

Stowarzyszeniu zależy, aby projekt był dostępny również dla uczniów, którzy w tym trudnym okresie pandemii mogli utracić kontakt z żywą kulturą słowa. Organizatorzy chcą dać młodym ludziom, poprzez aplikację Cyber ZASP i poprzez jedno „kliknięcie”, dostęp do znakomitych przykładów teatru radiowego oraz poezji recytowanej przez najlepszych artystów.

Więcej informacji na stronie projektu.