27 maja 2019

NIEAKTUALNE: Umowa patronacka pomiędzy Zespołem Szkół Nr 5 w Stargardzie, a firmą DEEL Serwis Sp. z o.o.

W dniu 21.05.2019r. w siedzibie Zespołu Szkół nr 5 przy ulicy Jana Śniadeckiego 4-6 w Stargardzie została podpisana  Umowa Patronacka pomiędzy Dyrektorem Zespołu Szkół nr 5 panią Jolantą Kawszyn a panem Danielem Leżuchem prezesem zarządu firmy DEEL Serwis Sp. z o.o.

DEEL Serwis obejmuje swoim patronatem klasy Branżowej Szkoły I stopnia – mechanik pojazdów samochodowych.

Celem Patronatu jest podniesienie jakości kształcenia branżowego, nabycie umiejętności przydatnych na rynku pracy, oraz przygotowanie absolwentów do podjęcia zatrudnienia poprzez wspólne inicjatywy uwzględniające oczekiwania, wymagania  i możliwości każdej ze Stron.

Firma DEEL Serwis zajmuje się diagnostyką i naprawą samochodów ciężarowych. Zakres prac obejmuje m.in. diagnostykę komputerową (EDC, EBS, ECAS, APS, ZBR FFR i inne), elektrykę samochodową, obsługę i naprawę silników i skrzyń biegów (MAN, IVECO, SCANIA, MERCEDES, DAF i inne), obsługę i naprawę układów paliwowych Common Rail, obsługę i naprawę naczep i przyczep (KRONE, SCHMITZ, KOGEL, WIELTON i inne).

Od września bieżącego roku szkolnego część uczniów ZS nr 5 uczący się w kierunkach: technik pojazdów samochodowych, mechanik pojazdów samochodowych oraz kierowca mechanik doskonali swoje umiejętności właśnie na stanowiskach warsztatowych w firmie DEEL Serwis Sp. z o.o.