17 marca 2021

XX edycja Nagrody Kustosz Pamięci Narodowej – zgłoś kandydaturę!

Zachęcamy do zgłaszania kandydatur do Nagrody Kustosz Pamięci Narodowej. To już dwudziesta edycja przedsięwzięcia Instytutu Pamięci Narodowej, którego celem jest uhonorowanie osób zaangażowanych w upamiętnianie najnowszej historii Polski. Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 24 marca br.

Po lewej stronie planszy napis informacyjny w kolorze złotym: Nagroda IPN Kustosz Pamięci Narodowej. Zgłoszenia kandydatów można przesyłać do 24 marca 2021 roku. W centralnej części logotyp Instytutu Pamięci Narodowej. Po prawej stronie statuetka Nagrody.

Nagroda Kustosz Pamięci Narodowej

Nagroda przyznawana jest nieprzerwanie od 2002 roku. Celem inicjatywy jest uhonorowanie wybitnych dokonań na polu upamiętniania historii Narodu Polskiego w latach 1939–1989, a także działalności publicznej zbieżnej z ustawowymi celami Instytutu Pamięci Narodowej. Nagrodę mogą otrzymać zarówno instytucje i organizacje społeczne, jak również osoby fizyczne. 

Laureata wybiera kapituła, której przewodniczy Prezes IPN.

Kapituła Nagrody ma także możliwość wyróżnienia osób, instytucji i organizacji działających za granicą, a także przyznania jednej nagrody pośmiertnej.

Zgłoś kandydaturę

Kandydatów do nagrody mogą zgłaszać instytucje, organizacje społeczne i osoby fizyczne, dołączając zgodę kandydatów na zgłoszenie.

Zgłoszenia przyjmowane są do 24 marca 2021 r.

Szczegóły przedsięwzięcia i formularz zgłoszeniowy można znaleźć na stronie Instytutu Pamięci Narodowej.

Zapraszamy do przesyłania zgłoszeń!