26 lipca 2018

Wojewódzkie Obchody Święta Policji

25 lipca br., na Rynku Staromiejskim w Stargardzie, odbyły się uroczystości z okazji Wojewódzkich Obchodów Święta Policji, pod Honorowym Patronatem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji pana Joachima Brudzińskiego.

W wydarzeniu wzięli udział między innymi: Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji pan Joachim Brudziński, Wojewoda Zachodniopomorski pan Tomasz Hinc, Wicewojewoda Zachodniopomorski pan Marek Subocz oraz Zachodniopomorscy Wicekuratorzy Oświaty panowie Jerzy Sołtysiak i Robert Stepień.

Uroczystości rozpoczęły się od posadzenia „Dębu Pamięci” dla uhonorowania starszego przodownika Policji Państwowej Juliana Onyszkiewicz, zamordowanego w 1940 roku w Bykowni. Następnie, w Kolegiacie pw. NMP Królowej Świata w Stargardzie, odbyła się msza święta w intencji policji zachodniopomorskiej.

Po mszy, na stargardzkim Rynku Staromiejskim, miał miejsce uroczysty apel, podczas którego  nadano sztandar Komendzie Powiatowej Policji w Stargardzie, a także wręczono medale i odznaczenia oraz nominacje na wyższe stopnie służbowe.

Uroczystościom towarzyszył festyn edukacyjno – prewencyjny z pokazem sprzętu policyjnego oraz zaprzyjaźnionych służb.