4 września 2018

Wojewódzka Inauguracja Roku Szkolnego 2018/2019

3 września br. w Wałczu odbyła się Wojewódzka Inauguracja Roku Szkolnego 2018/2019. 

Gospodarzami uroczystości byli Zachodniopomorski Kurator Oświaty pani Magdalena Zarębska – Kulesza oraz Starosta Wałecki pan Bogdan Wankiewicz.

W uroczystości wzięli także udział: Wicewojewoda Zachodniopomorski pan Marek Subocz, Zachodniopomorski Wicekurator Oświaty pan Robert Stępień, przedstawiciele organów prowadzących szkoły i oświatowych związków zawodowych, dyrektorzy, nauczyciele i uczniowie zachodniopomorskich szkół i placówek oświatowych, a także zaproszeni goście. 

Inauguracja rozpoczęła się uroczystą mszą świętą w intencji zachodniopomorskiej oświaty w Kościele pw. Świętego Antoniego, której przewodniczył Jego Ekscelencja biskup Edward Dajczak.

Następnie odbył się przemarsz ulicami miasta do Wałeckiego Centrum Kultury, gdzie rozpoczęła się oficjalna część uroczystości, którą swoimi występami uświetnili uczniowie Zespołu Szkół nr 4 w Wałczu. Gospodarze i zaproszeni goście skierowali wiele ciepłych słów w stronę środowiska oświatowego: nauczycieli, dyrektorów i pracowników szkół, uczniów, wychowanków i ich rodziców. Mówili także o dotychczasowych osiągnięciach zachodniopomorskiej oświaty i wyzwaniach, jakie na nią czekają w nowym roku szkolnym. 

Podczas uroczystości Zachodniopomorski Kurator Oświaty oraz Starosta Wałecki wręczyli legitymacje pierwszoklasistom z ZS nr 4, którzy zdobyli najwięcej punktów podczas rekrutacji.

Po skończonym spotkaniu wszyscy goście udali się do Zespołu Szkół nr 4 na zwiedzanie placówki.

W roku szkolnym 2018/2019 szczególnie ważnym zadaniem będzie kształcenie rozwijające samodzielność, kreatywność i innowacyjność uczniów, kształcenie zawodowe oparte na ścisłej współpracy z pracodawcami, doradztwo zawodowe, rozwijanie kompetencji cyfrowych uczniów i nauczycieli, bezpieczne i odpowiedzialne korzystanie z zasobów dostępnych w sieci, wychowanie do wartości, kształtowanie patriotycznych postaw uczniów oraz przygotowanie uczniów do obchodów setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.