31 stycznia 2020

Spotkanie informacyjne i warsztaty Erasmus+ z udziałem Zachodniopomorskiego Wicekuratora Oświaty

29 stycznia br.,w Hotelu Focus w Szczecinie, odbyło się spotkanie informacyjne dotyczące programów prowadzonych przez Fundację Rozwoju Systemu Edukacji dla szkół i przedszkoli.

Organizatorem przedsięwzięcia była Zachodniopomorska Kurator Oświaty pani Magdalena Zarębska – Kulesza.

W spotkaniu uczestniczyli m.in. Zachodniopomorski Wicekurator Oświaty pan Jerzy Sołtysiak, specjalista w Wydziale Wspierania Edukacji pani Emilia Gwizd oraz przedstawicielki FRSE Narodowej Agencji Programu Erasmus+ panie Olga Barcikowska i Agnieszka Fijałkowska.

Wydarzenie dedykowane było osobom zainteresowanym współpracą międzynarodową szkół i przedszkoli. Celem spotkania była prezentacja programów i oferty FRSE.

Dla osób zainteresowanych tworzeniem koncepcji projektu zostały zorganizowane również warsztaty pn. „Od pomysłu do koncepcji projektu”, które odbyły się 30 stycznia w Hotelu Focus w Szczecinie.

Warsztaty przeznaczone były dla przedstawicieli szkół oraz przedszkoli, w których dotychczas nie były realizowane projekty programu Erasmus+ Akcja 2 – Współpraca szkół (KA229) w ramach sektora Edukacja szkolna. Warsztaty dotyczyły przygotowania koncepcji projektu – nie wypełniania wniosku.