7 września 2023

SP4 w Goleniowie wyróżniona w Turnieju o Puchar Tymbarku

Puchar Tymbarku organizowany jest przez PZPN pod patronatem Ministra Edukacji i Nauki. Dziś, w Szkole Podstawowej nr 4 im. Bolesława Chrobrego w Goleniowie, Zachodniopomorski Kurator Oświaty Katarzyna Koszewska pogratulowała udziału w XXIII edycji z największą liczbą drużyn w województwie zachodniopomorskim.

 

O Turnieju

SP 4 im. Bolesława Chrobrego w Goleniowie zgromadziło największą liczbę drużyn w województwie zachodniopomorskim (3 z każdej kategorii wiekowej), co świadczy o jej wyjątkowym zaangażowaniu w rozwijanie sportu oraz edukacji fizycznej.

Zdobywcy Pucharu Tymbarku uczestniczą w niezapomnianych piłkarskich wydarzeniach i odwiedzają najwspanialsze, i największe stadiony piłkarskie w Europie oraz oglądają w akcji gwiazdy światowego futbolu. Dotychczasowi triumfatorzy Turnieju odwiedzili m.in. takie stadiony jak: Imtech Arena w Hamburgu, Wembley, Camp Nou, Santiago Bernabeu, San Siro, Amsterdam ArenA, Stadion Energa w Gdańsku, czy PGE Narodowy.

Główne cele Turnieju to:

  • dotarcie z ideą GRASSROOTS, czyli piłki dla każdego, bez względu na płeć, rasę, kolor skóry, wiek, zamożność, umiejętności czy sprawność ruchową;
  • popularyzacja idei fair play i wychowanie przez sport;
  • propagowanie zdrowego, aktywnego trybu życia;
  • wyłonienie zdolnych i obiecujących zawodników dla klubów piłkarskich, a następnie młodzieżowych reprezentacji narodowych;
  • propagowanie idei wolontariatu sportowego wśród coraz szerszego grona odbiorców.

Organizator

Organizatorem Turnieju od 23 lat jest Polski Związek Piłki Nożnej. Turniej objęty jest patronatem Ministra Edukacji i Nauki.

Zmagania uczestników Turnieju podczas Finałów Wojewódzkich i Finału Ogólnopolskiego obserwują Selekcjonerzy Młodzieżowych Reprezentacji Polski. Najlepsi uczestnicy Pucharu Tymbarku regularnie biorą udział w zgrupowaniach Akademii Młodych Orłów. Kolejnym krokiem na piłkarskiej ścieżce młodych adeptów futbolu jest powołanie do młodzieżowych Reprezentacji Polski. 

Gratulacje

Serdecznie gratulujemy i wyrażamy uznanie dla Szkoły Podstawowej nr 4 im. Bolesława Chrobrego w Goleniowie za ich doskonały udział w XXIII edycji Pucharu Tymbarku. To ogromne osiągnięcie wskazuje na zaangażowanie zarówno uczniów, jak i dyrekcji oraz nauczycieli w rozwijanie sportowej pasji, a także promowanie zdrowego stylu życia wśród młodzieży.

Galeria