27 listopada 2023

Nowe narzędzie „Informacja o wolnych stanowiskach pracy w jednostkach systemu oświaty”

Ministerstwo Edukacji i Nauki informuje, że od 3 stycznia 2024 r. ulegnie zmianie sposób przekazywania Kuratorom Oświaty informacji o wolnych stanowiskach pracy dla nauczycieli. Uruchomione zostanie nowe narzędzie „Informacja o wolnych stanowiskach pracy w jednostkach systemu oświaty”.

Strefa Pracownika SIO

Od 3 stycznia 2024 r. informacje o wolnych stanowiskach pracy w danej jednostce systemu oświaty będą przekazywane Kuratorom Oświaty za pośrednictwem Strefy Pracownika SIO, poprzez dodanie opisu oferty pracy w zakładce „wolne stanowiska pracy”.

Dostęp do aplikacji wymaga aktywnego upoważnienia do Systemu Informacji Oświatowej (SIO). Aplikacja dostępna jest po zalogowaniu do Strefy Pracownika SIO, w menu po lewej stronie pt. „wolne stanowiska pracy”.

Terminy 

Nowe narzędzie przekazywania informacji o wolnych stanowiskach pracy będzie udostępnione w Strefie Pracownika SIO od 4 grudnia 2023 r. w celu wprowadzenia aktualnych na dzień 3 stycznia 2024 r. ww. informacji. Opublikowane przez Państwa w tym okresie informacje będą widoczne na stronach kuratoriów oświaty od 3 stycznia 2024 r.

Przykład

Informacje o wolnych stanowiskach pracy dodane np. 20 grudnia 2023 r., na które termin składania dokumentów upływa 10 stycznia 2024 r. powinny zostać udostępnione zarówno w sposób obowiązujący do 2 stycznia 2024 r. jak również w Strefie Pracownika SIO. W instrukcji, która zostanie udostępniona w Strefie Pracownika SIO podany będzie adres skrzynki pocztowej do kontaktu – w przypadku potrzeby dodatkowych wyjaśnień. Informacje o wolnych stanowiskach pracy dla nauczycieli zamieszczane będą tak jak dotychczas na stronie internetowej właściwego Kuratorium Oświaty.