3 września 2023

List Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty na nowy rok szkolny 2023/2024

4 września 2023 r. zainaugurujemy nowy rok szkolny 2023/2024. Z tej okazji Katarzyna Koszewska – Zachodniopomorski Kurator Oświaty skierowała do dyrektorów, nauczycieli, uczniów i ich rodziców list. 

List Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty

 

Szanowni Państwo Dyrektorzy, Nauczyciele, Pracownicy oświaty,

Rodzice i Uczniowie szkół oraz placówek oświatowych

województwa zachodniopomorskiego

 

Już za chwilę w szkołach zabrzmi pierwszy dzwonek, a wraz z nim rozpocznie się nowy rok szkolny 2023/2024. Przed nami kolejne wyzwania. Wszystkim związanym z oświatą życzymy dobrej, efektywnej i satysfakcjonującej pracy.

Na progu nowego roku szczególne słowa kieruję do wszystkich Uczniów i Wychowanków – życzę Wam spełnienia edukacyjnych celów, wiary we własne możliwości  i wytrwałości w osiąganiu zamierzeń. Tym, dla których szkolny dzwonek zabrzmi po raz pierwszy, życzę, aby szkoła zawsze była bezpiecznym i przyjaznym miejscem, a nauka – fascynującą i radosną przygodą. Spełniajcie marzenia, odnoście sukcesy, cieszcie się z osiągnięć i nie zrażajcie przeciwnościami.

Szanowni Dyrektorzy, Nauczyciele, Wychowawcy, Pedagodzy – to dzięki Wam kolejne młode pokolenia uczą się, uzyskują społeczne kompetencje, kształtują obywatelskie postawy. To od Waszego dydaktycznego i wychowawczego wysiłku zależy bieżący – edukacyjny oraz późniejszy – zawodowy i społeczny sukces uczniów. Życzę odwagi w podejmowaniu wyzwań, które zwykle towarzyszą nam na progu każdego nowego roku, wielu kolejnych sukcesów oraz osiągnięcia zawodowej i osobistej satysfakcji. Niech nadchodzący rok szkolny przyniesie same pozytywne doświadczenia i pozwoli spełnić wszystkie zamierzone cele.

Pomyślności w nowym roku szkolnym.

 

Z wyrazami szacunku,

 

Zachodniopomorski Kurator Oświaty

Katarzyna Koszewska

Załączniki