20 grudnia 2023

Jasełka w Zespole Szkół w Kołbaczu

20 grudnia br. w Zespole Szkół w Kołbaczu, wystawione zostały jasełka. Wśród widzów przedstawienia bożonarodzeniowego obecny był Zachodniopomorski Wicekurator Oświaty Jerzy Sołtysiak.

Występy

Jasełka każdego roku budują bożonarodzeniowy nastrój. Te współczesne, organizowane w przedszkolach i szkołach, to nie tylko świąteczna tradycja, ale też dobra zabawa. Dzieci wcielają się w różnorodne role, recytują, śpiewają i muzykują, a rodzice i dziadkowie ze wzruszeniem obserwują występy najmłodszych.

W tegorocznych jasełkach nie zabrakło przedstawienia przygotowanego przez dzieci z przedszkola „Jarzębinka” i „Teatru Rodzica”, występu chóru szkolnego „Con Amore”, czy wspaniałych świątecznych utworów instrumentalnych.

Tradycja jasełek

Jasełka to tradycyjne widowiska, których tematem jest Boże Narodzenie. Wzorowane są one na średniowiecznych misteriach franciszkańskich. Za twórcę tych przestawień uważa się św. Franciszka z Asyżu. Pierwsze takie misterium miało odbyć się w 1223 roku we włoskim Greccio. Treścią tradycyjnych jasełek była historia narodzenia Jezusa w Betlejem oraz spisek Heroda.

Galeria