22 listopada 2022

Internetowy konkurs o zdrowiu dla uczniów

Już 1 grudnia rozpoczną się zmagania w pierwszym Ogólnoszkolnym Teście o Zdrowiu (O’SzToZ). Mogą wziąć w nim udział uczniowie z całej Polski. Celem konkursu jest promowanie zdrowego stylu życia oraz zdobycie wiedzy niezbędnej do utrzymania dobrej kondycji.

test o zdrowiu

Szczegóły konkursu

Internetowy konkurs skierowany jest do młodych ludzi w wieku od 11 do18 lat – uczniów klas V-VIII szkół podstawowych i I-IV szkół ponadpodstawowych. Tematem testu jest zdrowie i postawy, które sprzyjają jego zachowaniu w ciągu całego życia, a w szczególności profilaktyka przeciwnowotworowa.

Konkurs rozpocznie się 1 grudnia 2022 roku i potrwa do 31 marca 2023 roku. Mogą w nim wziąć udział klasy (pięciu uczniów klasy stworzy drużynę), a także szkoły (o ile z jednej szkoły w konkursie wezmą udział przynajmniej trzy klasy) z całej Polski.

O’SzToZ jest jednym z elementów kampanii Ministerstwa Zdrowia prowadzonej pod hasłem „MAM SUPERMOC – DBAM O ZDROWIE”, skierowanej do dzieci i młodzieży. Na zwycięzców testu – klasy i szkoły – czekają atrakcyjne nagrody.

Konkurs O’SzToZ realizowany jest w ramach projektu „Zdrowe Życie”, objętego Patronatem Honorowym Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej Andrzeja Dudy oraz Małżonki Prezydenta Agaty Kornhauser-Dudy.

Więcej informacji o Ogólnoszkolnym Teście o Zdrowiu (O’SzToZ) na stronie Planuję Długie Życie.