18 września 2018

Inauguracja Szczecińskiego Salonu Maturzystów

18 września br. na Wydziale Humanistycznym Uniwersytetu Szczecińskiego, odbyła się inauguracja Szczecińskiego Salonu Maturzystów Perspektywy 2018. W wydarzeniu uczestniczył Zachodniopomorski Wicekurator Oświaty pan Jerzy Sołtysiak.

Zaproszenie do udziału w Komitecie Honorowym Szczecińskiego Salonu przyjęła Zachodniopomorski Kurator Oświaty pani Magdalena Zarębska – Kulesza.

Patronat Honorowy nad przedsięwzięciem objęło Ministerstwo Edukacji Narodowej.

Podczas inauguracji swój wykład pt. „Egzamin maturalny z matematyki na poziomie podstawowym” wygłosiła przedstawicielka z Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Poznaniu pani Izabela Szafrańska.

18 i 19 września w salach wykładowych Wydziału Humanistycznego Uniwersytetu Szczecińskiego odbędą się prelekcje na temat przyszłorocznej matury, prowadzone przez ekspertów Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Poznaniu. Celem prowadzonych wykładów jest pomoc w przygotowaniu się do egzaminu i przekazanie wskazówek jak uniknąć najczęściej popełnianych błędów.

W dniach 18 – 19 września przyszli maturzyści z naszego województwa będą mogli również poznać ofertę zachodniopomorskich wyższych uczelni.

Organizatorem przedsięwzięcia jest miesięcznik i portal edukacyjny „Perspektywy”.

Zachęcamy do zapoznania się z ofertą Salonu na stronie www.salonmaturzystow.pl/2018/szczecin