4 września 2019

Absolwent XIII LO w Szczecinie laureatem projektu „Matura na 100 procent”

Fundacja „Zawsze Warto” oraz Centralna Komisja Egzaminacyjna od sześciu lat organizują Ogólnopolski Projekt „Matura na 100 procent”, któremu przyświeca idea uhonorowania i nagrodzenia tych absolwentów szkół ponadgimnazjalnych, którzy najlepiej w kraju zdali egzaminy maturalne.

Celem projektu jest kształtowanie i wspieranie rozwoju przyszłych elit naszego kraju poprzez utworzenie systemu wieloletnich stypendiów oraz przez nagrody rzeczowe. Ma to być dodatkową motywacją do nauki dla młodzieży potrafiącej sprostać ponadprzeciętnym wyzwaniom edukacyjnym.

W tym roku niezwykle surowe kryteria regulaminowe spełniło 67 maturzystów spośród 247 230 zdających egzaminy maturalne. Spośród nich Kapituła wybrała 25 laureatów.

Z przyjemnością informujemy, że w tym zaszczytnym gronie znalazł się Krzysztof Druciarek z XIII Liceum Ogólnokształcącego w Szczecinie.

Natomiast finalistkami zostały Agata Starkowska z I Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Dubois w Koszalinie oraz Julia Trykoszko z II Liceum Ogólnokształcącego im. Mieszka I w Szczecinie.

W imieniu Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty pani Magdaleny Zarębskiej – Kuleszy serdecznie gratulujemy tak znakomitych wyników maturalnych oraz życzymy dalszych sukcesów i rozwoju. To wspólne osiągnięcie ucznia, domu oraz szkoły i środowiska, które tworzą warunki do uzyskania takich wyników.

Gala finałowa projektu odbędzie się 20 września, o godzinie 12.00, w Centrum Nauki Experyment w Gdyni.