4 grudnia 2023

44 laureatów w 5 konkursach tematycznych Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty

4 grudnia br. w Sali Rycerskiej Zachodniopomorskiego Urzędu Wojewódzkiego w Szczecinie odbyła się gala wręczenia nagród w konkursach tematycznych Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty dla dzieci i młodzieży oraz nauczycieli z województwa zachodniopomorskiego.

Wręczenie nagród

5 konkursów  – około 300 uczestników. Chęci, zapał i zaangażowanie, to właśnie tym laureaci podbili serca jury.

W dzisiejszej uroczystości udział wzięli udział: Poseł na Sejm RP Zbigniew Bogucki, I Wicewojewoda Zachodniopomorski Tomasz Wójcik, II Wicewojewoda Zachodniopomorski Mateusz Wagemann, Prezes Zarządu Grupa Azoty Mariusz Grab, Zasępca Szefa Oddziału Zamiejscowego w Szczecinie Centralnego Wojskowego Centrum Rekrutacji ppłk Robert Czaczkowski wraz z kpt. Piotrem Prokopem.

Uroczystości towarzyszył występ laureatek konkursu na piosenkę „Oda do Wolności” Julii Wierzby ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Goleniowie oraz Natalii Szymkowiak z Technikum Medycznego „MEDICA” w Stargardzie oraz pokazy zwycięskich filmów z konkursów „Jestem Kadetem” oraz „Superbohaterowie w Laboratorium”.

Konkursy, które podsumowaliśmy

  • Konkurs fotograficzny Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty Katarzyny Koszewskiej „Piękno detalu, perły architektoniczne”. Jak co roku, zwycięskie prace zostały wydrukowane w formie kalendarza z pracami laureatów. Celem konkursu było promowanie sztuki fotografii i umiejętności fotograficznych uczestników. Dzięki pracom mieliśmy okazję poznać nieznane nam detale i perły architektury. Udowodniono, że w województwie zachodniopomorskim nie brakuje piękna. Kalendarz, który wydaliśmy z najlepszymi pracami jest dostępny tu z przodu.
  • Konkurs na piosenkę „Oda do Wolności” organizowany przez Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty Katarzynę Koszewską i Wojewodę Zachodniopomorskiego przy współpracy z Filharmonią Szczecińską. Konkurs ten ogłosiliśmy w związku ze 105. rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości. Chcieliśmy inspirować uczniów do zarówno rozwijania talentów literackich, jak i muzycznych.
  • Konkurs na filmJestem Kadetem” organizowany przez Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty Katarzynę Koszewską, Wojewodę Zachodniopomorskiego oraz Szefa Ośrodka Zamiejscowego w Szczecinie Centralnego Wojskowego Centrum Rekrutacji płk Zbigniewa Adamczyka. Partnerem konkursu był Zarząd Portów Morskich Szczecin i Świnoujście S.A. Celem Konkursu była promocja klas mundurowych województwa zachodniopomorskiego.
  • Konkurs „Superbohaterowie w Laboratorium” organizowany przez Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty Katarzynę Koszewską, Wojewodę Zachodniopomorskiego przy współpracy z Wydziałem Technologii i Inżynierii Chemicznej Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie oraz Centrum Nauki „Cordis” w Świdwinie. Partnerem konkursu była Grupa Azoty Zakłady Chemiczne „Police” S.A. Konkurs „Superbohaterowie w Laboratorium” polegał na przygotowaniu pracy konkursowej (filmu) z zakresu chemii, fizyki lub z pogranicza fizyki i innych dziedzin. Prace mogły mieć formę doświadczenia, pokazu lub eksperymentu.
  • Konkurs dla nauczycielina najciekawsze materiały do prowadzenia zajęć organizowany przez Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty Katarzynę Koszewską oraz Wojewodę Zachodniopomorskiego. W tym konkursie nauczyciele w swoich scenariuszach popularyzowali wśród starszych dzieci wiedzę z zakresu literatury polskiej, a w szczególności wiedzę o twórczości i życiu Aleksandra Fredry, zaś nauczyciele wychowania przedszkolnego – uczyli maluchy matematyki poprzez proste triki.

Gratulacje dla Wszystkich Uczestników i Laureatów!

Galeria