6 lipca 2021

Zaproszenie do udziału Zachodniopomorskim i Lubuskim Salonie Maturzystów PERSPEKTYWY 2021

Zapraszamy uczniów klas maturalnych liceów i techników z województwa zachodniopomorskiego oraz nauczycieli i rodziców do udziału w Zachodniopomorskim i Lubuskim Salonie Maturzystów PERSPEKTYWY 2021, który odbędzie się 20 września br. w formule online.

Po lewej stronie zdjęcie laptopa, na ekranie wizerunek dziewczyny ubranej w togę i biret, w ręku trzyma lupę. Obok laptopa znajduje się telefon komórkowy z grafiką Salonu Maturzystów. Po prawej stronie tekst: "Zachodniopomorski i Lubuski Salon Maturzystów online Perspektywy 2021 20 września".

Oferta Salonu

W ramach tej inicjatywy odbędą się wykłady ekspertów Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej na temat matury z przedmiotów obowiązkowych i najczęściej wybieranych przedmiotów dodatkowych. W programie jest także bogata prezentacja kierunków studiów i uczelni z całej Polski, wraz z zasadami rekrutacji w roku 2022. Będą także warsztaty, konsultacje i spotkania w wirtualnych stoiskach szkół wyższych.

Salon został tak zorganizowany, aby w godzinach 10.00 – 15.00 mogły brać w nim udział całe klasy maturalne (w ramach zajęć szkolnych), które pod kierunkiem nauczycieli będą uczestniczyć zdalnie w programie dotyczącym matury 2022. Specjalnie dla nauczycieli przygotowane zostały scenariusze lekcji z wykorzystaniem Salonu Maturzystów. Maturzyści będą mogli uczestniczyć w webinarach dotyczących wyboru kierunku studiów i zapoznać się z ofertami uczelni w strefie wirtualnych stoisk uczelni EXPO.

Szczegółowe informacje

Rejestracja, która rusza od 20 sierpnia br. będzie ogólnodostępna i bezpłatna.

Każdy, kto zarejestruje się i odwiedzi Salon online, otrzyma bezpłatnie Informator dla Maturzystów 2022 w postaci e-booka.

Szczegółowe informacje o programie Salonu znajdą Państwo od sierpnia br. na stronie www.salonmaturzystow.pl.

Zachęcamy do udziału w Zachodniopomorskim i Lubuskim Salonie Maturzystów PERSPEKTYWY 2021!