24 listopada 2021

Wystawy Klubu 12. Szczecińskiej Dywizji Zmechanizowanej

Zachodniopomorska Kurator Oświaty zaprasza uczniów i nauczycieli do obejrzenia wystaw przygotowanych przez Klub 12. Szczecińskiej Dywizji Zmechanizowanej.

W gablotach znajdują się części wystawy. Na ścianie wiszą dywany.

„Sztuka czterech kontynentów”

Kustoszem i właścicielem zbiorów wystawy pt. „Sztuka czterech kontynentów” jest kpt. ŻW Józef Gawłowicz. Ekspozycja prezentuje między innymi: zbiory ceramiki, dywany, kałamarze, rękodzieło ludowe oraz pamiątki z całego świata, malarstwo i grafikę.

„Kawaleria Niepodległej”

Kolejną niezwykle interesującą wystawą jest „Kawaleria Niepodległej” prezentująca wyposażenie i uzbrojenie kawalerii II RP. Kustoszem i właścicielem zgormadzonej kolekcji jest ppor. rez. Andrzej Wincza. Ekspozycja prezentuje między innymi: broń białą, siodła, oporządzenie kawaleryjskie, mundury, wyposażenie wojskowe kawalerii z okresu początków II RP i okresu II Wojny Światowej.

Informacje

Wystawy dostępne są w Klubie 12. Szczecińskiej Dywizji Zmechanizowanej, przy ul. Wawrzyniaka 5 w Szczecinie. Ekspozycje można zwiedzać w każdy wtorek w godzinach 10.00 – 12.00, po wcześniejszym potwierdzeniu terminu z sekretariatem Klubu (nr tel. 26 145 53 76).

Galeria