8 grudnia 2020

„Warcaby w szkole” – kurs on-line

Książnica Pomorska w ramach współpracy ze szczecińskim klubem warcabowym „Admirał Pcbest” chce wprowadzić warcaby do działalności szkół. Oferowane są cykliczne szkolenia dla osób pracujących z dziećmi, organizowane według indywidualnie ustalanych harmonogramów, zapewniające niezbędną wiedzę, którą można nazwać „jak wykorzystać warcaby w codziennej pracy z dziećmi”.

Prowadzący szkolenia Jacek Pawlicki (Prezes klubu Admirał Pcbest) ma w tej sprawie doświadczenie. Jest autorem projektu „Szkolny Instruktor Warcabowy” wykorzystywanego przez Polski Związek Warcabowy. Prowadził też wiele takich szkoleń dla nauczycieli w różnych miejscach w Polsce. Część uczestników przystąpiła po tych szkoleniach do egzaminu na tytuł „Szkolny Instruktor Warcabowy”.

 

Warcaby w Szkole (kurs – online)

Dla kogo?

Dla osób prowadzących zajęcia z dziećmi.

Kiedy i jak długo?

Zawsze gdy zbierze się grupka chętnych. Kurs prowadzony jest w dwóch około godzinnych sesjach.

Jaką wiedzę otrzymują uczestnicy?

Przekazujemy podstawową wiedzę o warcabach potrzebną do tego, by można było wykorzystać warcaby w swojej pracy z dziećmi. Chcemy pokazać, że niewielkim osobistym wysiłkiem można znakomicie wzbogacić swoją zawodową działalność.

Perspektywy

Wiedza i materiały przekazane uczestnikom kursu są wystarczające do przystąpienia do egzaminu na tytuł „szkolny instruktor warcabowy”.

Prowadzący

Kurs prowadzi Jacek Pawlicki.  Jest on autorem zatwierdzonego przez Polski Związek Warcabowy  programu kursu dla nauczycieli.

Zapisy

Zgłoszenia osób chętnych do uczestniczenia w szkoleniach prosimy przesyłać na adres: promocja@ksiaznica.szczecin.pl.

Ile to kosztuje?

Nic. Jedyny koszt z jakim uczestnicy muszą się liczyć, to niebezpieczeństwo połknięcia bakcyla warcabowego i stanie się pasjonatem tej gry co najmniej takim, jakim był Adam Mickiewicz.