11 września 2023

Szlaki Nadziei. Odyseja wolności – zapisy na I edycję szkolenia dla nauczycieli w roku 2023

Oddziałowe Biuro Edukacji Narodowej IPN w Szczecinie zaprasza nauczycieli przedmiotów humanistycznych z województwa zachodniopomorskiego do wzięcia udziału w szkoleniu „Szlaki Nadziei. Odyseja wolności” w roku szkolnym 2023/2024.

Cykl szkolenia

Cykl szkolenia podzielony jest na dwie części, prowadzone w rocznych odsłonach. Pierwsza z nich zostanie sfinalizowana w czerwcu bieżącego roku, wręczeniem zaświadczeń potwierdzających udział w szkoleniu lub certyfikatów – dla osób, które spełnią dodatkowe wymagania. W ramach wykładów i warsztatów zostaną omówione poszczególne zagadnienia, istotne dla poruszanego tematu, jak powstanie rządu polskiego na uchodźstwie, wysiłek zbrojny Polskich Sił Zbrojnych w latach II wojny światowej czy losy polskiej ludności cywilnej przy armii gen. Władysława Andersa, ewakuowanej ze Związku Sowieckiego.

Termin warsztatów

Termin warsztatów projektowany jest na 22 września (piątek) 2023 r. w Przystanku Historia w Szczecinie. Szkolenie składa się z dwóch części:

  • I – wykładowej (10.15-13.45)
  • II – warsztatowej (14.15-15.30)

Dodatkowe Informacje

Szerszych informacji udziela koordynator regionalny Maciej Frycz. Upraszamy aby formularz zgłoszenia wypełnić elektronicznie, następnie podpisany i zeskanowany dokument należy przesłać do 20 września 2023 r. na adres e-mail: oben.szczecin@ipn.gov.pl

Z uwagi na ograniczoną ilość miejsc na szkoleniach, kolejność zgłoszeń decyduje o wpisaniu na listę uczestników.

Załączniki

formularz_zgłoszenia
Data: 2023-09-13, rozmiar: 48 KB