14 września 2021

Konkurs PAP dla uczniów i nauczycieli „Wiem jak w banku. Wszystko o pieniądzu”

Polska Agencja Prasowa jest organizatorem konkursu dla uczniów i dorosłych pracujących z dziećmi do  „Wiem jak w banku. Wszystko o pieniądzu”. Na zwycięzców czekają nagrody pieniężne.

Zgłoszenia

Uczniowie na konkurs mogą nadsyłać filmy (nie dłuższe niż 10 minut), audycje, prezentacje, wypowiedzi pisemne, gry terenowe, gry planszowe, aplikacji, plakaty czy wystawy informacyjne do szkolnych gablot. W przypadku dorosłych prace konkursowe powinny mieć formę umożliwiającą jej  wykorzystanie w czasie zajęć – np. scenariusz lekcji czy autorskie materiały dydaktyczne.

Termin zgłaszania prac mija 30 listopada 2021 r. Spośród autorów, którzy przygotują i zgłoszą swoje prace już we wrześniu, wylosowane będą dwie osoby, którym organizatorzy prześlą upominek rzeczowy.  

W grudniu pięcioosobowe jury wyłoni spośród wszystkich zgłoszonych po trzy najlepsze prace w każdej kategorii wiekowej.

Nagrody

Uczniowie szkół podstawowych za zajęcie I miejsca mogą liczyć na 1000 zł, II miejsca na 750 zł, a III miejsca na 500 zł. W kategorii dla uczniów szkół ponadpodstawowych i ponadgimnazjalnych nagroda za I miejsce to 1500 zł, II miejsce – 1200 zł, III miejsce – 750 zł. Dorosłym pracującym z dziećmi przyznamy za I miejsce – 2000 zł, za II miejsce – 1500 zł, a za III miejsce – 1000 zł. W sumie do laureatów trafi ponad 10 tys. zł.

O konkursie

„Wiem jak w banku. Wszystko o pieniądzu” to projekt realizowany przez Polską Agencję Prasową  we współpracy z Narodowym Bankiem Polskim w ramach programu edukacji ekonomicznej. Szczegóły w załączeniu.

Załączniki

Wszystko-o-pieniadzu_Regulamin-konkursu
Data: 2021-09-14, rozmiar: 128 KB
Wszystko-o-pieniadzu_zalacznik
Data: 2021-09-14, rozmiar: 41 KB