24 marca 2022

Finał XXVI Olimpiady Wiedzy o Żywieniu i Żywności

W dniach 17-18 marca, w Zespole Szkół nr 6 im. Mikołaja Reja w Szczecinie, odbył się finał XXVI Olimpiady Wiedzy o Żywieniu i Żywności, pod honorowym patronatem Zachodniopomorskiej Kurator Oświaty.

Uczniowie trzymający napis Laureaci XXVI Olimpiady Wiedzy o Żywieniu i Żywności

Tematyka przedsięwzięcia

Tematem przewodnim tegorocznej Olimpiady było „Żywienie w profilaktyce chorób układu krążenia”. Zagadnienia obejmowały: epidemiologię nadciśnienia, biochemię ciśnienia tętniczego, charakterystykę nadciśnienia, jako jednostki chorobowej, mikrobiotę przewodu pokarmowego i jej potencjalny związek z nadciśnieniem tętniczym, dietoterapię nadciśnienia tętniczego, zalecenia dietetyczne w prewencji i wyrównywaniu nadciśnienia tętniczego oraz interdyscyplinarne wspomaganie leczenia nadciśnienia.

Sukces uczennicy szczecińskiego „gastronomika”

Zwycięzcą Olimpiady został Patryk Wójciszyn z Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych w Zespole Szkół Agrobiznesu w Człuchowie. Natomiast laureatką II miejsca została Katarzyna Berk z Technikum Gastronomiczno-Hotelarskiego w Zespole Szkół nr 6 im. Mikołaja Reja w Szczecinie. Trzecia nagroda powędrowała do Wiktorii Wodarczyk – uczennicy Publicznego Liceum Ogólnokształcącego nr 3 z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Marii Skłodowskiej-Curie w Opolu.

Serdecznie gratulujemy!

Galeria