Szanowni Państwo
Dyrektorzy szkół i placówek
województwa zachodniopomorskiego,
Zachodniopomorski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny w Szczecinie, w związku z realizacją w obszarze profilaktyki uzależnień młodzieży w województwie zachodniopomorskim następujących programów edukacyjnych:
- Programu edukacyjnego „ARS, czyli jak dbać o miłość” (wpisanego do Bazy Programów Rekomendowanych)
- i Wojewódzkiego Programu Profilaktyki Używania Substancji Psychoaktywnych, w tym nowych narkotyków dla uczniów szkół podstawowych pt. „Porozmawiajmy o zdrowiu i nowych zagrożeniach”
zaprasza do współpracy i udziału w ww. programach.
Program „Porozmawiajmy o zdrowiu i nowych zagrożeniach” jest realizowany przez Państwową Inspekcję Sanitarną wspólnie z Komendą Wojewódzką Policji od 2015 r. W związku z zatruciami, które miały miejsce w czerwcu i w lipcu br. na terenie województwa zachodniopomorskiego oraz przygotowaną diagnozą, program został znowelizowany i wprowadzono do niego treści dotyczące szkodliwości używania przez młodzież alkoholu i leków.
Jednocześnie, podobnie jak w ubiegłych latach, w ramach Programu „Porozmawiajmy o zdrowiu i nowych zagrożeniach, ”Zachodniopomorski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny zaprasza do współpracy przy organizacji III edycji Wojewódzkiego Przeglądu Form Artystycznych.
