Konkurs „Młody kierowca” organizowany jest przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad w ramach obchodów jubileuszu 200. rocznicy powstania Centralnej Administracji Drogowej.
Konkurs ma charakter ogólnopolski i został objęty patronatem honorowym Ministra Edukacji Narodowej.
Celem konkursu jest zachęcenie młodzieży do czynnego zainteresowania się tematem bezpieczeństwa ruchu drogowego, rozwój kreatywności wśród młodzieży, a także inspirowanie do twórczych poszukiwań w różnych dziedzinach sztuki. Polega na przygotowaniu pracy w grupie od 2 do 4 osób (uczniowie szkół ponadpodstawowych) w jednej z poniższych form:
- plakat,
- film (np. fabuła, dokument, wywiad, reportaż, animacja, eksperyment),
- forma przestrzenna.
Prace można składać od 2 września do 18 października br. na adres:
Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad
ul. Wronia 53, 00-874 Warszawa
z dopiskiem „Konkurs kreatywny”
