16 stycznia 2025

II ogólnopolski konkurs CYBER(NIE)BEZPIECZEŃSTWO

FSNT-NOT wspólnie z Polskim Towarzystwem Informatycznym po raz drugi organizuje ogólnopolski konkurs dla dzieci i młodzieży na stworzenie gry komputerowej.

Tematyka konkursu

Tegoroczny temat gier w konkursie to: szeroko rozumiane:

  • higiena cyfrowa
  • zagrożenia „internetowe”
  • bezpieczne zachowanie w sieci
  • sposoby unikania zagrożeń
  • przeciwdziałanie hejtowi i cyberprzemocy

Można napisać historię przypadków, zagadki kryminalne, a także niesamowite przygody z każdej dziedziny życia!

Formy pracy konkursowej

  • prezentacji ciekawego pomysłu na grę lub
  • stworzyć, zaprogramować gotową grę.

Zasady i szczegółowe informacje

Każda z dwóch kategorii na każdym etapie będzie oceniana na dwóch poziomach edukacyjnych: podstawowym i  ponadpodstawowym, wynikających z typu szkoły, do jakiej chodzą uczestnicy konkursu.  W konkursie biorą udział zespoły od 2 do 4 uczniów z jednej szkoły w wieku od 10 do 20 lat wraz z 1 lub 2 opiekunami – nauczycielami danej szkoły.

 

Szczegółowe informacje dostępne są na stronie internetowej.