1 września 2025 roku odbyła się Wojewódzka i Miejska Inauguracja roku szkolnego 2025/2026.
Z tej okazji spotkaliśmy się w I Liceum Ogólnokształcącym im. Marii Skłodowskiej-Curie w Szczecinie.
Uroczysta inauguracja roku szkolnego 2025/2026 była połączona z jubileuszem sześciu najstarszych szkół w mieście:
- I Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Skłodowskiej-Curie
- Szkoły Podstawowej nr 1 im Bolesława Chrobrego
- Szkoły Podstawowej nr 23 im. Mariusza Zaruskiego
- Szkoły Podstawowej nr 3 im. Juliusza Słowackiego
- Zespołu Szkół Elektryczno-Elektronicznych im. Maksymiliana Tytusa Hubera
- Technikum Ekonomicznego im. Rotmistrza Witolda Pileckiego.
W czasie uroczystości podkreślano znaczenie edukacji jako fundamentu wolności, odpowiedzialności i rozwoju społeczeństwa. Nie zabrakło wspomnień, podziękowań dla nauczycieli oraz refleksji nad przemianami, jakie zaszły w polskiej szkole przez ostatnie osiem dekad. Zwieńczeniem wydarzenia było uroczyste otwarcie nowego roku szkolnego 2025/206 za pomocą dźwięków dzwonka, przez Prezydenta Miasta oraz Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty.
Gratulujemy wszystkim sześciu szkołom w Szczecinie obchodzącym swój jubileusz!
Dziękujemy za lata pracy na rzecz wychowania kolejnych pokoleń szczecinian – mądrych, świadomych i gotowych stawiać czoła wyzwaniom współczesności.
Z nową energią wkraczamy w kolejny rok szkolny – niech będzie owocny, bezpieczny i pełen inspiracji!
