Ministerstwo Edukacji Narodowej podpisało umowę z Uniwersytetem Warszawskim w sprawie przygotowania i uruchomienia studiów podyplomowych – doskonalących – dla nauczycieli w zakresie nauczania matematyki w szkole podstawowej. Studia poprowadzi Szkoła Edukacji Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności i Uniwersytetu Warszawskiego.
Ogłoszony został nabór dla nauczycieli matematyki klas 4–8 szkoły podstawowej.
Zaoczne, roczne studia podyplomowe mają model hybrydowy: dwa zjazdy stacjonarnie w Warszawie, a dziewięć online.
Pierwszy zjazd: 24-26.10.2025 r.
Limit miejsc: 60
Szczegóły dotyczące rekrutacji i terminy zjazdów dostępne są:
- na stronie Szkoły Edukacji: https://szkolaedukacji.pl/studia-podyplomowe-dla-nauczycieli/
- w IRK UW: https://irk.uw.edu.pl/pl/offer/PODYPL2025/programme/SP-PRK-SMSZkEdu/
Studia są finansowane ze środków Ministerstwa Edukacji Narodowej i są bezpłatne dla nauczycieli.
