12 czerwca 2018

Program Microsoft Innovative Educator Expert – zaproszenie dla szkół i edukatorów do udziału w programie na rok szkolny 2018/2019

Szanowni Państwo,

Microsoft rozpoczęło przyjmowanie zgłoszeń do programu Microsoft Innovative Educator Expert, czyli społeczności innowacyjnych edukatorów Microsoft, na przyszły rok szkolny 2018/2019. Jest to ciekawa propozycja dla szkół i nauczycieli.

Poniżej link do strony zawierającej szczegółowe informacje o programie.

https://education.microsoft.com/microsoft-innovative-educator-programs/mie-expert

Szanowni Państwo,

W Microsoft wierzymy, że największy wpływ na rozwój edukacji i uczniów mają zaangażowani oraz innowacyjni nauczyciele, pedagodzy i dyrekcja szkoły W związku z tym, serdecznie zapraszamy Państwa szkoły oraz nauczycieli do udziału w  programie Microsoft Innovative Educator Expert na rok szkolny 2018/2019. Udział w programie jest bezpłatny. Zgłoszenia trwają do 15 lipca 2018r.

Program MIE Expert to wyjątkowy program, w którym uczestniczą edukatorzy z całego świata z pasją do nowych technologii Microsoft w edukacji. Są to ludzie chcący rozwijać swoje kompetencje, a także dzielić się wiedzą i pasją z innymi edukatorami w Polsce i na świecie.

W Polsce społeczność MIE Expert’ów tworzy ponad 120 osób – są to dyrektorzy szkół, nauczyciele różnych przedmiotów na każdym etapie edukacji (m.in. nauczanie początkowe, matematyka, informatyka, historia, język angielski), trenerzy i konsultanci, szkolni administratorzy IT.

MIE Experts pomagają w kształtowaniu przyszłości – współpracują z Microsoft, szkołami i władzami lokalnymi wprowadzając innowacje do edukacji i promując dostępne technologie Microsoft dla edukacji. Chętnie dzielą się z innymi edukatorami swoimi pomysłami oraz stają się ekspertami w efektywnym wykorzystywaniu technologii Microsoft w edukacji.

Korzyści z udziału w programie Microsoft Innovative Educator Expert:

Rozwój kompetencji oraz kariery zawodowej, a także zwiększona widoczność w środowisku edukacyjnym.

Możliwość współpracy z innowacyjnymi edukatorami z Polski oraz z całego świata.

Bycie członkiem aktywnej społeczności pasjonatów technologii Microsoft w edukacji.

Inspirowanie oraz zwiększanie potencjału i kompetencji innych edukatorów w lokalnej społeczności (szkole i regionie), przeprowadzając rozmowy, szkolenia, wykłady lub zapraszając ich na portal Microsoft Educator Community.

Możliwość bezpośredniej współpracy z Microsoft oraz partnerami Microsoft.

Bycie na bieżąco ze wszystkimi inicjatywami i projektami Microsoft dla rynku edukacyjnego, np. Skype-a-Thon, Szkoła w Chmurze Microsoft, międzynarodowe projekty pomiędzy szkołami z wykorzystaniem Skype, Godzina Kodowania.

Możliwość wpływu na produkty Microsoft dla Edukacji poprzez zaangażowanie w grupy fokusowe.

Możliwość testowania nowych produktów Microsoft dla Edukacji w wersji beta.

Możliwość udziału w różnego rodzaju spotkaniach, konferencjach, szkoleniach, webinariach na temat rozwiązań Microsoft dla szkół i edukatorów, a także szansa udziału w międzynarodowej konferencji Microsoft Global Educator Exchange E2 (w marcu 2018r. forum odbyło się w Singapurze i wzięło w niej udział 4 nauczycieli z Polski – przeczytaj relację z konferencji w TiK w Edukacji).

Możliwość współtworzenia Twoich wydarzeń (np. konferencji, webinarów, warsztatów w szkole czy regionie) na temat technologii Microsoft dla edukacji.

Możliwość współtworzenia Twoich materiałów (np. scenariusze lekcji) na temat technologii Microsoft dla edukacji.

Możliwość reprezentowania Microsoft w trakcie wydarzeń czy demonstracji technologii.

Możliwość używania oficjalnego tytułu Microsoft Innovative Expert Educator.

Kto może zostać Microsoft Innovative Educator Expert’em?

MIE Expert to innowacyjny edukator, która ma pasję do wykorzystywania technologii Microsoft w szkole oraz na lekcjach. Jest to osoba, która z chęcią dzieli się tą wiedzą i pasją z uczniami oraz innymi nauczycielami w szkole, w regionie i w Polsce w trakcie spotkań, szkoleń, konferencji, aktywności w social media i udzielaniu się w środowisku edukacyjnym.

MIEE to również edukator, który cały czas podnosi swoje kompetencje i wiedzę na temat nowoczesnych metod nauczania z wykorzystaniem technologii Microsoft, a także wplata je w swoje zajęcia, niezależnie od przedmiotu. Cechuje się dużą otwartością, komunikatywnością i zaangażowaniem. To osoba, która interesuje się rozwojem edukacji na świecie i szuka inspiracji z różnych krajów.

MIE Expert’ami są dyrektorzy szkół, nauczyciele różnych przedmiotów na każdym etapie edukacji (m.in. nauczanie początkowe, matematyka, informatyka, historia, język angielski), trenerzy i konsultanci, szkolni administratorzy IT.

Jak aplikować do programu MIEE na rok szkolny 2018/2019?

Aplikacje do programu trwają do 15 lipca 2018r. Wszystkie informacje znajdują się na stronie programu MIE Expert.

W razie pytań, zapraszamy do kontaktu na adres edukacja@microsoft.com

Z poważaniem

Cecylia Szymańska Dyrektor ds. Edukacji Microsoft Polska

Agata Kapica Manager Programu Microsoft dla Edukacji