9 kwietnia 2020

eKreda.pl – konkurs dla nauczycieli

Prowadzenie lekcji na odległość uzależnione jest przede wszystkim od dostępnych materiałów edukacyjnych. Internet pełen jest różnych treści, jednak ich jakość często pozostawia wiele do życzenia. Co jednak jeśli nauczyciel mógłby – samodzielnie i w łatwy sposób – tworzyć własne interaktywne zasoby edukacyjne? A do tego wygrać nagrody o wartości 37 tys. zł w konkursie na najlepsze multimedialne lekcje?

Firma Learnetic zachęca nauczycieli do korzystania z platformy eKreda.pl – bezpłatnego narzędzia, przy pomocy którego każdy może tworzyć własne zasoby edukacyjne. Co więcej, aby pracować z eKredą nie jest potrzebna żadna znajomość programowania. Wszystko oparte jest na intuicyjnym interfejsie graficznym. Tak więc jedyne co potrzebuje nauczyciel, to pomysł na lekcję i chwila wolnego czasu.

W ramach promocji tego narzędzie zorganizowany został konkurs na najlepsze interaktywne lekcje stworzone w eKredzie. Aby wziąć w nim udział, należy założyć konto na platformie i przygotować multimedialną lekcję na dowolny temat i przeznaczoną dla dowolnego etapu edukacyjnego.

Oceniany będzie poziom merytoryczny lekcji i kreatywność jej autora. Jury konkursu wybierze dziewięć zwycięskich zgłoszeń, które otrzymają nagrody. Uczestnicy mogą zgłosić dowolną liczbę lekcji i tym samym zwiększyć swoje szanse na zwycięstwo. Do wygrania nagrody o łącznej wartości 37 tys. zł, między innymi pomoce dydaktyczne z serii mTalent oraz Multimedialne Pracownie Przedmiotowe. Pełna lista nagród w regulaminie konkursu. Konkurs trwa od 3.04.2020 r., od godz. 12:00, do 19.04.2020 r., do godz. 12:00

Szczegółowe informacje dostępne są na stronie internetowej.