17 czerwca 2021

„Moje kosmiczne wakacje 2021” – konkurs Polskiej Agencji Kosmicznej dla uczniów szkół podstawowych

Już po raz drugi POLSA zaprasza entuzjastów eksploracji Wszechświata i technologii kosmicznych oraz tych, którzy tego rodzaju pasję dopiero w sobie odkryją do aktywnego spędzenia letnich miesięcy. Właśnie rusza kolejna edycja konkursu „Moje kosmiczne wakacje 2021”.

Grafika przedstawia rysunkowy wizerunek kosmonauty stojącego na kuli (planecie). Obok niego sonda badawcza oraz teleskop. W prawym górnym rogu rakieta. Po lewej stronie napis "MOJE KOSMICZNE WAKACJE".

Do 4 października br. przyjmowane będą zgłoszenia indywidualne oraz 2-4 osobowych zespołów. Najciekawsze efekty dziecięcych poszukiwań i kreatywności zostaną uhonorowane atrakcyjnymi nagrodami. POLSA czeka na prace plastyczne, literackie, audiowizualne, a także łączące te  techniki.

Tematyka pracy

Temat powinien nawiązać do przynajmniej jednego z następujących zagadnień:

  • Wakacyjne obserwacje nieba.
  • Kosmiczne technologie w naszym codziennym życiu.
  • (Wszech)świat z książek Stanisława Lema (Ten temat jest sposobem na zachęcenie uczestników do kontaktu z twórczością wybitnego pisarza. Warto przypomnieć, że w 2021 roku, w stulecie jego urodzin, na mocy uchwały Sejmu RP,  oficjalnie obchodzony jest w naszym kraju Rok Stanisława Lema).

Inspiracji do stworzenia prac konkursowych, będzie można szukać na profilu POLSA na Facebooku, gdzie prezentowane będą linki do ciekawych materiałów edukacyjnych, do omówienia samodzielnie, wspólnie z rodzicami lub z nauczycielami już po powrocie do nauki.

Zgłoszenia do konkursu

Zgłoszenia do konkursu wyłącznie poprzez formularz, który już wkrótce będzie dostępny na stronie internetowej POLSA.

W załączniku znajduje się Regulamin konkursu.

 

Załączniki

Regulamin konkursu
Data: 2021-06-17, rozmiar: 197 KB