26 września 2018

NIEAKTUALNE: Fundacja Media 3.0 pod patronatem Ministerstwa Cyfryzacji w ramach tegorocznego Tygodnia Kodowania ogłasza III Ogólnopolski Konkurs Programistyczny Hackathon Hack Heroes

Szanowni Państwo,
Dyrektorzy
szkół średnich
województwa zachodniopomorskiego

Fundacja Media 3.0 pod patronatem Ministerstwa Cyfryzacji w ramach tegorocznego Tygodnia Kodowania organizuje III Ogólnopolski Konkurs Programistyczny Hackathon Hack Heroes.
Konkurs skierowany jest do uczniów szkół średnich z całej Polski, które podczas Europejskiego Tygodnia Kodowania będą rywalizowały, tworząc aplikacje rozwiązujące problemy społeczne.
Udział w konkursie jest całkowicie bezpłatny. Na zwycięzców czeka pula nagród o łącznej wartości 10000 zł. Doceniając wkład nauczycieli w przygotowanie uczniów w tej edycji przewidziano również nagrodę dla nauczyciela, prowadzącego zwycięski zespół.
Zespoły mogą liczyć do 5 osób. Temat hackathonu podany zostanie 5 października 2018 r. Nawiązując do tematu przewodniego, przez ponad dwa tygodnie uczniowie mają za zadanie stworzyć prototyp aplikacji. Mogą to być bardzo zalążkowe prace, bo oprócz wykorzystanych technologii i umiejętności programistycznych uczestników liczy się pomysł.
Więcej informacji na temat konkursu można znaleźć na stronie internetowej http://hackheroes.pl, gdzie także można już rejestrować.