22 maja 2023

Nabór do Ogólnopolskiego Konkursu Programistycznego “Gigathon”

11 maja rozpoczął się nabór do Ogólnopolskiego Konkursu Programistycznego “Gigathon” skierowanego do uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych, w którym łączna wartość nagród to ponad 60 tys. złotych.

 

Szczegóły konkursu

W Gigathonie mogą wziąć udział uczniowie z podziałem na 3 kategorie wiekowe. Konkurs sprawdzi wiedzę uczestników z takich środowisk i języków programowania jak: 

  • Minecraft (dla uczestników w wieku 7-9 lat), 

  • Scratch (dla uczestników w wieku 10-12 lat)

  • Python/C#/C++ (dla uczestników w wieku 13-18 lat).

Konkurs podzielony jest na 3 etapy:

  • I etap 29.05. – 12.06.2023 – część w formie quizu składającego się z 25 pytań,

  • II etap październik 2023 – część teoretyczna w formie quizu połączona z częścią praktyczną,

  • III etap (finał) styczeń 2024 – praca nad własnym projektem programistycznym.

Uczestnicy konkursu zawalczą o nagrody o łącznej wartości ponad 60 tysięcy złotych. Wśród nich znajdą się m.in.: konsola PlayStation 5, konsola Nintendo Switch, darmowy rok nauki programowania w szkole Giganci Programowania, wyjazd na wakacyjny obóz programistyczny i wiele innych. 

Warto też podkreślić merytoryczny wymiar konkursu jak rozwijanie umiejętności programistycznych i technicznych, które w dzisiejszej erze cyfrowej są niezwykle cenne. Co więcej, programując, dzieci i młodzież rozwijają swoją kreatywność, zdolność krytycznego myślenia oraz uczą się rozwiązywania problemów. 

Konkurs został objęty patronatem honorowym przez Ministra Edukacji i Nauki, GovTech Polska, NASK oraz ponad 20 prezydentów miast.

Na stronie wydarzenia dostępne są do pobrania specjalne materiały dla uczniów i nauczycieli, które pomogą w osiągnięciu najlepszych wyników i zdobyciu atrakcyjnych nagród.

Zapisy oraz szczegóły wydarzenia dostępne są na stronie https://giganci.info/3IliJSL

Będziemy niezwykle wdzięczni za pomoc w przekazaniu informacji o konkursie nauczycielom, rodzicom oraz uczniom dzięki publikacji informacji o konkursie na stronie kuratorium. W załączniku znajduje się grafika.

Organizatorem konkursu jest szkoła kodowania dla dzieci i młodzieży Giganci Programowania