11 stycznia 2024

Konkurs recytatorski „W kręgu poezji i prozy lagrowej więźniarek KL Ravensbrück”

Zapraszamy do wzięcia udziału w X edycji konkursu recytatorskiego „W kręgu poezji i prozy lagrowej więźniarek KL Ravensbrück”, który skierowany jest do uczniów klas VIII szkół podstawowych oraz uczniów szkół ponadpodstawowych. Konkurs jest formą oddania hołdu ofiarom zamordowanym w niemieckim, nazistowskim KL Ravensbrück oraz ocalałym, byłym więźniarkom obozu.

Zgłoszenia

Zgłoszenia do konkursu na podstawie ELEKTRONICZNIE/CZYTELNIE WYPEŁNIONEJ KARTY ZGŁOSZENIA przyjmowane są do dnia 15 marca 2024 r. (przesyłane na adres jakub.wojewoda@ipn.gov.pl).

Zadanie konkursowe

Uczestnicy, którzy zgłoszą swój udział w konkursie, będą mieli za zadanie wybrać i przygotować recytację dwóch utworów: jednego wiersza i jednego fragmentu prozy w oparciu o publikacje, których spis znajduje się na stronie https://edukacja.ipn.gov.pl/edu/konkursy-i-projekty/w-kregu-poezji-i-prozy

Dodatkowe informacje

Regulamin, formularz zgłoszeniowy, oraz więcej informacji o konkursie pod linkiem.

Organizatorem Konkursu jest Instytut Pamięci Narodowej – Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu, Stowarzyszenie „Rodzina więźniarek niemieckiego obozu koncentracyjnego Ravensbrück” oraz Miasto Ruda Śląska.