3 marca 2023

7. edycja ogólnopolskiego konkursu literackiego dla uczniów szkół podstawowych „Popisz się talentem”

Rozpoczęła się 7. edycja ogólnopolskiego konkursu literackiego „Popisz się talentem”. To inicjatywa skierowana do uczniów szkół podstawowych.

Cel

Jej celem jest zachęcenie dzieci i nastolatków do rozwijania pasji literackich, zainteresowań czytelniczych, talentu językowego i kreatywności. 

Hasło konkursowe

Tegoroczna, siódma edycja konkursu odbywa się pod hasłem „Okulary Czasu” i zachęca młodych twórców do napisania opowiadania o tym, jak dzieci widzą dorosłych / jak dorośli widzą dzieci. Tu potrzebna jest wielka wyobraźnia, gotowość do zmiany punktu widzenia oraz empatia. W czasach, w których tak bardzo brakuje bliskości, porozumienia i wspólnoty, a światy dzieci i dorosłych niejednokrotnie pozostają sobie nawzajem obce  – próba spojrzenia na świat oczyma innych wydaje nam się trafionym tematem otwierającym pole do lepszej komunikacji między dorosłymi a dziećmi.

Co dla laureatów?

Laureaci konkursu zyskują szansę na debiut literacki w prawdziwej książce. Opowiadania wybrane przez profesjonalne jury zostaną bowiem opublikowane w formie samodzielnej, profesjonalnie zredagowanej i zilustrowanej publikacji zyskującej ogólnokrajową dystrybucję i promocję. Wiemy z doświadczeń lat poprzednich, że taki debiut i bycie zauważonym w konkursie to dla wielu uczniów „nowe otwarcie” – w szkole, w domu, w spojrzeniu na samego siebie. Warto dać dzieciom taką szansę.

Szczegółowe informacje

Zapraszamy na stronę Popisz się talentem – Programy edukacyjne | NOWA ERA