5 listopada 2019

NIEAKTUALNE: Warsztaty dla nauczycieli – BELFER PRZED KURTYNĄ

Teatr Lalek „Pleciuga” w Szczecinie serdecznie zaprasza na bezpłatne warsztaty, które odbędą się 23 listopada 2019 r. w godzinach od 10.00 do 16.00. Warsztaty poprowadzi Joanna Krukowska-Gulik – pedagożka teatru, tutorka, animatorka kultury.

Czy można tworzyć spektakl bez istniejącego scenariusza? W jaki sposób można podejmować tematy, które są bliskie uczestnikom i dawać przestrzeń na twórczą wypowiedź? Jak przetwarzać osobiste doświadczenia i refleksje na materiał przedstawienia?

Podczas praktycznych działań uczestnicy poznają narzędzia (zabawy, ćwiczenia improwizacyjne) do pracy teatralnej bez gotowego scenariusza i zapoznają się z kolektywnymi metodami tworzenia spektaklu. Podczas warsztatu przyjrzymy się różnym pomysłom i technikom na wspólne tworzenie tekstu i dramaturgii spektaklu. Będziemy korzystać również z ruchu i dźwięków, które można wykorzystać podczas tworzenia scen. Wspólnie podejmiemy refleksję na temat tego, czy muszą w spektaklu istnieć główne role i czy jest możliwe by wspólnie z uczestnikami podejmować decyzje o kształcie przedstawienia. Zastanowimy się jak wydobyć z potencjał grupy korzystając z różny formy ekspresji.

W trakcie szkolenia przewidziane są krótkie przerwy kawowe, oraz bezpłatny obiad.

Prosimy o swobodny, niekrępujący strój.

Zapisy na warsztaty mailowo – edukacja@pleciuga.pl 

Więcej informacji: Magdalena Bogusławska – edukacja teatralna  tel. 91 44 55 114