28 marca 2023

STEAM – to nie problem! Czas inspiracji i wymiany dobrych praktyk

Ogólnopolskie Forum Pracowni Aktywnego Korzystania z Technologii dla nauczycieli i edukatorów odbędzie się 12 kwietnia 2023 r. w godzinach 10:00 -15:30 w Centrum Nauki Kopernik.

Dla kogo?

Do udziału zapraszamy nauczycielki i nauczycieli wszystkich przedmiotów i etapów edukacyjnych, edukatorki, edukatorów, a także osoby pracujące w świetlicach, bibliotekach i w edukacji domowej.

Czego się nauczysz?

Dowiesz się, czym jest idea STEAM, jak ją wprowadzać i wykorzystać podczas zajęć szkolnych, jak budować miedzyprzedmiotowe / interdyscyplinarne zadania problemowe.
Nauczysz się, jak tworzyć własne treści edukacyjne z sukcesem realizujące podstawę programową, jak wprowadzać STEAM poprzez zróżnicowane narzędzia i budować zaangażowanie uczniów w proces edukacyjny.
Rozwiniesz umiejętność wzmacniania kompetencji cyfrowe i wykorzystania narzędzi TIK, m.in. do dokumentowania pracy, pozyskiwania informacji zwrotnej, gromadzenia portfolio, a także wizualizowania, eksperymentowania.

Co zyskasz?

Zyskasz śmiałość, kompetencje i narzędzia do wprowadzania idei STEAM na swoich lekcjach i zajęciach, w czasie których osoby uczące się mogą rozwiązywać problemy, działać w zespole, łączyć tematy z różnych dziedzin życia i korzystać z technologii w celowy sposób. Zdobędziesz inspiracje, praktyczne wskazówki i nowe kontakty, niezbędne do wzmacniania swojego warsztatu pracy.
Otrzymasz zaświadczenie uczestnictwa w wydarzeniu.

Rejestracja odbywa się do 6 kwietnia poprzez portal Evenea https://app.evenea.pl/event/forumpakt/

Rejestrując się prosimy o wybranie sesji plenarnej oraz maksymalnie dwóch warsztatów z sesji równoległych – Agendę wydarzenia znajdą Państwo w załączeniu.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny

Załączniki

Agenda konferencji_compressed
Data: 2023-03-28, rozmiar: 275 KB